imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Patryk Dudziak nie żyje. Młody piłkarz miał zaledwie 23 lata

f1m71x5h2ujk82g74mkdx6ge5dhc2mnd.png


Młody piłkarz grający w wielkopolskim klubie z Niechanowa zmarł 11 dni po wypadku, w którym został częściowo sparaliżowany. Jak przekazał lokalny portal, Patryk Dudziak odszedł w swoim domu, otoczony bliskimi.

W wieku zaledwie 23 lat zmarł Patryk Dudziak, piłkarz Pelikana Niechanowo. Obiecujący gracz został sparaliżowany na skutek tragicznego wypadku, do którego doszło 27 sierpnia w Jankowie Dolnym.

 

ZOBACZ: Kanada. 21-letnia “tiktokerka” Tanya Pardazi nie żyje. Kobieta zginęła podczas skoku ze spadochronem

 

Z informacji podanych przez portal moje-gniezno.pl wynika, że Patryk wczesnym rankiem miał skoczyć z pomostu do jeziora. Niestety głębokość w tym miejscu nie przekraczała metra. 23-latek po tym niefortunnym zdarzeniu doznał bezwładu części ciała, a jego obrażenia zagrażały życiu. Kolejne dni spędził w poznańskim szpitalu na leczeniu.

Patryk Dudziak nie żyje. Walczył do końca

Trzy doby po wypadku młody pacjent opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych dające nadzieję zdjęcie ze szpitalnej sali. W poście dziękował za wsparcie i otuchę. “Liczę na to, że nie tylko rodzice i najbliższa rodzina, ale również przyjaciele pomogą wrócić mi do normalnego życia. Będę walczył, nie poddam się!” – można przeczytać w jednym z ostatnich wpisów Patryka.

 

 

Na kolejnym zdjęciu z profilu piłkarza widać znajomych, którzy odwiedzili go w trakcie rehabilitacji. Jeszcze wtedy nie przypuszczano, że będzie to ostatnie pożegnanie. 5 września, dziewięć dni po incydencie, 23-latek opuścił szpital i wrócił do domu pod opiekę rodziny.

Pelikan żegna swojego gracza. “Z dumą reprezentował barwy naszego klubu”

W czwartek 8 września na stronie Pelikana pojawił się komunikat o śmierci członka drużyny.

 

“Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Patryka. Ten młody człowiek z dumą reprezentował barwy naszego klubu. Składamy kondolencje na ręce najbliższych…” – czytamy w poście.

 

Młody piłkarz z Wielkopolski występował w zespole z Niechanowa. GLKS Pelikan rozgrywa mecze w IV grupie klasy B.

 

Pogrzeb Patryka Dudziaka odbędzie się w sobotę 10 września. Poprzedzająca go msza żałobna zaplanowana jest na godz. 13:00 w kościele św. Marcina w Jarząbkowie.

map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment