imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zakopane. Incydent na drodze do Morskiego Oka. Nagranie obiegło sieć

8ho8w91824y3g6o7m2fjuc3o8bubdkir.jpg


Do zdarzenia doszło w piątek – podała Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva. Na nagraniu opublikowanym przez organizację widać leżącego na boku konia. Obok stoi woźnica i kilkoro turystów. Zwierzę wygląda na wycieńczone.

 

“Kolejny wypadek na trasie do Morskiego Oka” – czytamy we wpisie fundacji Viva.

 

W pewnym momencie woźnica uderza dłonią w pysk konia. Zwierzę od razu wstaje. Z kolei na innym wideo opublikowanym w serwisie X widać, jak mężczyzna uderza konia dłonią w bok.

 

ZOBACZ: Tatry: Pod Rysami zeszła lawina. Turysta uciekł w ostatniej chwili

 

“Na tę chwilę nie wiemy nic więcej poza tym, co na filmie” – napisała fundacja Viva.

Tatry. Koń upadł na trasie do Morskiego Oka

Miejsce, w którym zarejestrowano zdarzenie to droga asfaltowa prowadząca do Morskiego Oka. Jak informuje z kolei portal zakopane.naszemiasto.pl, koń upadł w pobliżu Wodogrzmotów Mickiewicza.

 

ZOBACZ: Koniec pięknej pogody. Załamanie po majówce

 

Policja nie otrzymała zgłoszenia w sprawie. Koń miał zostać przebadany i wrócić do pracy przy wożeniu turystów.

Tatry. Oburzenie internautów po incydencie na szlaku

Pod wpisem fundacji Viva pojawiło się wiele głosów oburzonych internautów. “Zlikwidować ten biznes, raz na zawsze, w Zakopanem, Krakowie, wszędzie” – napisała jedna z obserwujących. 

 

“Gdyby nie było chętnych, nie byłoby wozów. Leniwi turyści” – czytamy w innym komentarzu. 

 

Internauci zwracają uwagę na to, że to nie pierwsza sytuacja, gdy zmęczony koń w drodze do Morskiego Oka przewraca się. “Nie mogę na to patrzeć, serio. Co roku to samo. Co roku dzieje się krzywda. I nikt z tym nic nie robi” – stwierdziła komentująca.

 

“Dutki ważniejsze od konia. Kategorycznie zlikwidować ten okrutny sposób zarabiania” – uważa inny internauta.

Tatry. Konie pracujące na szlakach

O sytuacji koni pracujących na szlakach w Tatrach pisaliśmy w polsatnews.pl. W 2021 roku informowalismy o zdarzeniu nagłośnionym przez organizację ratujkonie.pl fundacji Viva.
 

ZOBACZ: Zakopane. Kulawy koń miał ciągnąć ludzi do Morskiego Oka. Weterynarz nie potwierdza choroby

Fundacja opublikowała wówczas wideo zrobione przez turystkę. Kobieta zaobserwowała, iż kulawy koń ciągnie wóz z turystami do Morskiego Oka.

Sprawa została zgłoszona pracownikom Tatrzańskiego Parku Narodowego. “Zawnioskowaliśmy o pilne przebadanie konia, wycofanie konia z pracy, skierowanie go na leczenie oraz o zabezpieczenie materiałów dowodowych” – napisali członkowie fundacji w mediach społecznościowych.

 

Z kolei w 2020 roku dwaj zakopiańscy fiakrzy zostali skazani za znęcanie się nad zwierzętami.

 

ZOBACZ: Fiakrzy z Morskiego Oka skazani. “Przełomowy wyrok”

Zakopane. Morskie Oko oblężone

Słoneczna pogoda przyciągnęła w długi weekend do stolicy Tatr rzesze turystów. Trasa do Morskiego Oka jest niezmiennie jedną z najchętniej odwiedzanych.

 

Parkingi przy szlaku do Morskiego Oka już o godz. 10 były w całości zajęte – informował w czwartek Tatrzański Park Narodowy.

 

“Brakuje już wolnych miejsc na parkingach TPN w rejonie Morskiego Oka. Polecamy wycieczki w inne rejony Tatr” – podawano w komunikacie. 

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment