imalopolska

najnowsze wiadomości

Technologie

Ujawniono kulisy odwołania Jacka Kurskiego. Są zaskakujące

tv-2964103_960_720.jpg


Po tym jak w poniedziałek 5 września nagle odwołano Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, pojawiło się na ten temat szereg spekulacji i domysłów. Teraz na jaw wyszły kulisy tej niespodziewanej decyzji.

Kulisy niespodziewanego odwołania byłego już prezesa Telewizji Polskiej 5 września ujawnił członek Rady Mediów Narodowych poseł Lewicy Robert Kwiatkowski. Jak powiedział, w poniedziałek Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP na wniosek przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego. Jego wniosek poparty został jednogłośnie. Kwiatkowski, który tak jak pozostali członkowie poparł wniosek zauważył, że jeszcze przed posiedzeniem Rady nic nie wskazywało na taki przebieg wydarzeń.

Robert Kwiatkowski na antenie radia RMF FM zrelacjonował słuchaczom pokrótce przebieg pierwszego po wakacjach spotkania Rady Mediów Narodowych. W jego trakcie prezes Kurski przedstawiał informacje odnośnie inwestycji budowlanych Telewizji Polskiej wskazując choćby na nowe budynki stacji regionalnych TVP w Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach a także nową halę zdjęciową. Ponieważ prezentacja przebiegała zdalnie Kurski w pewnym momencie przeprosił członków rady mówiąc, że musi chwilowo się rozłączyć, ponieważ jedzie do Skierniewic na uroczystości i gdy zejdzie do samochodu to połączy się ponownie i będzie kontynuował swoje sprawozdanie.

W związku z takim obrotem spraw w wymuszonej przerwie przewodniczący Czabański stwierdził, że „w telewizji potrzebne są zmiany kadrowe” i dlatego postawił wniosek o odwołanie prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Jak relacjonował Kwiatkowski po tym uzasadnieniu wszystkim członkom Rady „opadły” szczęki.

Poseł dodał, że chciał zainicjować dyskusję na ten temat, jednakże w ogóle do niej nie dopuszczono, a cała „operacja” odwołania prezesa TVP i powołania jego następcy trwała nie więcej jak 10 minut.

Odnosząc się do nowego prezesa TVP Mateusza Matyszkowicza Kwiatkowski stwierdził, że jego pierwsze wystąpienie wskazuje na autentyczne zaskoczenie i zdumienie.


Source link

Leave a Comment