imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Zespół BTS zawiesza działalność. Muzycy chcą skupić się na sobie

h83hcbx82tfoczuwsb13bm5jw948tczg.jpg


Muzycy BTS, popularnego na całym świcie południowokoreańskiego boysbandu ogłosili we wtorek, że “zrobią sobie przerwę”, by skupić się na solowych projektach. Decyzja oburzyła fanów zespołu. Grupa BTS liczy siedmiu członków.

Siedmioosobowa grupa, znana jest na całym świecie. Popularnymi przebojami BTS są np. “Butter” i “Dynamit”. Muzycy we wtorek we wspólnym wystąpieniu opowiedzieli o planach na przyszłość.

 

BTS zdecydował się na “przerwę”, a każdy z członków na rozwój projektów solowych. – Nie możemy skupiać się cały czas tylko na naszych fanach, chcemy oczywiście być takimi artystami, którzy zostaną przez nich dobrze zapamiętani. Myślę, że przez to właśnie mamy teraz niełatwy czas, próbujemy sami się odszukać, znaleźć własne “ja”, to jest męczący i trwający proces – mówił Jimin, jeden z członków BTS, w opublikowanym we wtorek na YouTube wideo.

Zespół BTS zawiesza działalność. Załamania na giełdzie 

Kilkanaście godzin po publikacji film miał już ponad 12 milionów wyświetleń. Decyzja zespołu miała też perturbacje giełdowe. Wiadomość o potencjalnej “przerwie” boysbandu spowodowała spadek akcji wytwórni BTS, HYBE, zarządzającej zespołem. Traciły one nawet 25 procent w środowych notowaniach. 

 

 

Wpływ na to ma fakt, że zespół to także rozpoznawalna na całym świcie marka. 

 

ZOBACZ: Włochy. Zespół Kalush Orchestra z Ukrainy wygrał konkurs Eurowizji

 

BTS powstał w 2013 roku. Wykonuje muzykę pop oraz jej koreański odłam zwany k-pop. Boysband jest ogromnie popularny w krajach Azji, szczególnie w Korei oraz Japonii. Zdobył także międzynarodową rozpoznawalność i sławę. Najbardziej znany utwór to wspomniany już “Dynamite”, popularny także nad Wisłą. 

 

Teledysk do utworu pobił 3 rekordy Guinnessa. To Teledysk, film oraz teledysk k-popwy, który zyskał największą liczbę wyświetleń w ciągu 24 godzin. 

 

BTS to też pierwszy w historii wykonawca z Korei, który zdobył pierwsze miejsce na prestiżowej liście Billboard 200. Zespół zdobył też kilkanaście nagród American Music Award, Billboard Muzic Award oraz MTV VMA. Byli nominowani do nagrody Grammy, jako najlepszy zespół w 2021 roku.

laf/ml/AP/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment