imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Dariusz Dziekanowski o meczu Polska – Belgia: Z taką grą nie mamy czego szukać na mistrzostwach świata

mhoh13n9t8d2gdzywxremu5gqqhm3kp7.jpg


– Żaden z polskich piłkarzy nie może zaliczyć spotkania przeciwko Belgii do udanego. Widać było kolosalną różnicę w jakości piłkarskiej między pomocnikami obu drużyn. Jeżeli będziemy przeceniać naszych piłkarzy, to nie zrobimy progresu, a prawda jest taka, że z taką grą nie mamy czego szukać na mistrzostwach świata – powiedział ekspert Polsatu Sport Dariusz Dziekanowski w studiu po meczu Polska-Belgia.

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski przegrała 0:1 na PGE Narodowym z Belgią, w ramach ostatniego meczu czerwcowej Ligi Narodów. Co prawda, udało się uniknąć pogromu, jaki “Czerwone Diabły” zgotowały nam w Brukseli (6:1), ale na tle jednej z najlepszych drużyn na świecie “Biało-Czerwoni” wypadli zwyczajnie blado. Gorzkich słów po spotkaniu nie krył obecny w studiu Polsatu Sport były reprezentant Polski Dariusz Dziekanowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bożydar Iwanow: Wygrani i przegrani. Co wiemy po „gorącym” czerwcu z Ligą Narodów?

 

– Oczywiście możemy przedstawiać mecz z Belgią w różowych barwach i chwalić zawodników po dwóch dobrych akcjach, ale myślę, że żaden z nich nie może zaliczyć tego spotkania do udanego. Żaden z nich nie potrafił przecież odebrać przeciwnikom piłki, ani skonstruować porządnej akcji. Widać było kolosalną różnicę w jakości piłkarskiej między pomocnikami Belgii i Polski. Jeżeli będziemy przeceniać naszych piłkarzy, to nie zrobimy progresu, a prawda jest taka, że z taką grą nie mamy czego szukać na mistrzostwach świata – powiedział ekspert Polsatu Sport Dariusz Dziekanowski.

 

Były gracz m.in. Legii Warszawa i Celtiku nie krył rozczarowania postawą i formą polskich piłkarzy, a także zwrócił uwagę na źle dopasowany system i taktykę.

 

– Jasne, mogę powiedzieć, że zdobyliśmy doświadczenie w grze ze świetnym zespołem, które zaprocentuje na mundialu, ale prawda jest taka, że w taki sposób nie zbudujemy zespołu. Widzieliśmy, że Nicola Zalewski bez obrońcy z tyłu jest zagubiony, tak samo Matty Cash potrzebuje Przemysława Frankowskiego, a system i styl gry na Belgów nie był zbudowany, by to spotkanie wygrać – podsumował Dziekanowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Polska – Belgia: Prezes PZPN zabrał głos po porażce “Biało-Czerwonych”

 

We wrześniu reprezentację Polski czekają jeszcze dwa ostatnie mecze w ramach Ligi Narodów (z Holandią i Walią), natomiast w listopadzie i grudniu rywalizować będziemy na mistrzostwach świata, na których zmierzymy się w grupie z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

 

 

W załączonym materiale wideo dyskusja z pomeczowego studia.

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment