imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Wojna w Ukrainie. Nowy ukraiński znaczek pocztowy przedstawia ciągnik holujący czołg

1474tgccfcf12g44pb6qpbeek81xxfkq.jpg


W konkursie na najładniejszy znaczek pocztowy, przeprowadzony pod hasłem “Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy” zwyciężył znaczek przedstawiający czołg, holowany przez ciągnik, na tle ukraińskich barw narodowych – poinformował dyrektor generalny ukraińskiej poczty Ihor Smilianski.

– Głosowanie wyłoniło zwycięzcę! Dziękujemy tym 834 tysiącom obywateli, którzy oddali swój głos oraz rzecz jasna tym ponad 340 tysiącom, którzy wybrali następny hit filatelistyczny. Przypomnę, że w poprzednim konkursie na projekt znaczka zagłosowało 8 tysięcy osób, oznacza to, że w ciągu kilku miesięcy liczba miłośników filatelistyki zwiększyła się wielokrotnie, to dobrze – napisał Smilianski na Telegramie.

 

Swój wpis zatytułował “Wojska ciągnikowe zwyciężą!”.

 

Głosowanie trwało od 27 maja do 14 czerwca.

“Rosyjski okręcie wojenny, p… się”

Pierwszym znaczkiem, który został wyemitowany dzięki głosowaniu był znaczek z wizerunkiem zatopionego przez ukraińskie wojsko flagowego okrętu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej Moskwa oraz fragmentem cytatu “Rosyjski okręcie wojenny, p… się”,

 

Znaczek pocztowy nawiązujący do wydarzeń z Wyspy WężyTwitter/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Znaczek pocztowy nawiązujący do wydarzeń z Wyspy Węży

 

Autorem słów jest jeden z obrońców Wyspy Węży, która była atakowana przez krążownik, a którego słowa stały się jednymi z najbardziej rozpowszechnionych cytatów w trwającej od 24 lutego wojnie Rosji z Ukrainą.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Nowe masowe groby w Buczy. “Wszyscy zostali postrzeleni w głowę”

 

Nowy zwycięski projekt nawiązuje do wydarzeń, które stały się przedmiotem dumy Ukraińców i drwin z Rosjan – podczas wojny liczne były przypadki odebrania czołgów rosyjskim żołnierzom, na przykład poprzez odholowanie go traktorem, jak to pokazano na znaczku.

msm/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment