imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Wyjątkowy gest zespołu Kwiat Jabłoni. Nagrali piosenkę z podopiecznym Fundacji Polsat

1ge49z1qa9gtf5mz1f1ap86xub65twnf.jpg


Jak mówi, różni się od innych dzieci w swoim wieku tylko zaburzeniem. Ma na imię Adam i jest w spektrum autyzmu, co oznacza, że odczuwa trudności z odnalezieniem się w społeczeństwie, z zawieraniem nowych znajomości i samodzielnością. Nie są to jednak przeszkody, by się rozwijać w innych obszarach – świetnie mówi po angielsku, uczy się japońskiego, gra na keyboardzie i śpiewa.

 

To właśnie muzyka jest jego sposobem na pokazywanie emocji. – Jak jestem szczęśliwy, to śpiewam wesołe piosenki, jak jestem smutny, to nucę spokojne i nostalgiczne – dodaje.

Fundacja Polsat zorganizowała Adamowi “lot w kosmos”

Największą fascynacją 12-letniego Adama jest wszechświat i otaczające nas planety, dlatego marzył o nagraniu własnego utworu o kosmosie oraz odbyciu podróży do gwiazd. Po usłyszeniu tej informacji Fundacja Polsat, która od kilku lat spełnia marzenia swoich podopiecznych, niezwłocznie podjęła działania, by przekształcić marzenia chłopca w rzeczywistość.

 

I to na szeroką skalę, bo w tym odcinku zrealizowano zarówno nagranie piosenki w profesjonalnym studiu z ulubionym zespołem, jak i “lot w kosmos” w Planetarium – w Śląskim Parku Nauki w Chorzowie.

 

– Spełnianie marzeń naszych podopiecznych rozpoczęliśmy w 2021 roku, w którym świętowaliśmy 25-lecie działalności Fundacji Polsat. To nasz sposób na podarowanie dzieciom czasu poświęconego tylko zabawie, aby mieli szansę choć na chwilę zapomnieć o zmaganiach ze zdrowiem – mówi prezes Fundacji Polsat, Krystyna Aldridge-Holc.

 

ZOBACZ: 25 lat Fundacji Polsat. Nawrocka, Janowski i Januszewicz w “Gościu Wydarzeń”

 

Zespół Kwiat Jabłoni, cieszący się uznaniem na scenie muzycznej dołączył do projektu z ogromnym zaangażowaniem. Artyści szybko znaleźli z młodym wokalistą wspólny język. W twórczym działaniu ograniczenia nie istnieją, dlatego zdecydowali się nagrać piosenkę, która nie tylko wyraża pasję chłopca, ale także inspiruje innych do spełniania marzeń.

 

 

Dla nas było to doświadczenie niezwykłe. Mogliśmy obserwować rozwijającą się pasję muzyczną u dużo młodszej osoby, która jest jeszcze na początku swojej drogi, a przy której czuliśmy się bardzo swobodnie i naturalnie – mówi Kasia Sienkiewicz.

 

– Jestem bardzo wzruszona. To są doświadczenia, które zostaną w jego pamięci na zawsze – dodała mama Adama.

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat. “Klątwa Ondyny” zdjęta. Siedmioletnia Daria z Ukrainy przeszła operację

 

Według orzeczenia o niepełnosprawności Adam wymaga korzystania z systemu środowiskowego wsparcia samodzielnej egzystencji, przez co rozumie się korzystanie z usług socjalnych, opiekuńczych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na wysokie koszty terapii, Fundacja Polsat prowadzi zbiórkę, którą można wesprzeć TUTAJ.

 

Zapraszamy do obejrzenia odcinka już w najbliższą niedzielę, 12 listopada o godzinie 13:30 w Polsat News.

Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment