imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Show Zawiercia w PlusLidze. Beniaminek bez szans

ah9zwcd9k1oo659d1c2sd1cvqiqytkxu.jpg


Gospodarze bardzo dobrze weszli w ten mecz i dość szybko wyszli na wysokie prowadzenie (8:2). Siatkarze z Częstochowy wzięli się jednak do pracy i powoli zaczęli odrabiać straty (13:15). Podopieczni Michała Winiarskiego nie pozwolili im się zbliżyć bardziej na dwa punkty i z minimalną przewagą kontrolowali przebieg premierowej odsłony. Finalnie wygrali 25:21.

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kaczmarek najlepszy na świecie! Zdecydowane zwycięstwo Polaka w rankingu

 

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia gości (1:3). W pewnym momencie było już 5:8, ale wtedy błędu dopatrzył się Winiarski. Po challenge’u potwierdzono kontakt piłki z antenką i za chwilę na tablicy widniał wynik 6:7. To napędziło grę zawiercian, którzy zdobyli kolejne trzy punkty i wyszli na prowadzenie. Gra beniaminka stanęła. Goście wygrywali akcję za akcją i ich prowadzenie zwiększało się (15:10). Przy stanie 18:14 w pole serwisowe udał się Rafał Sobański, który popisał się serią świetnych zagrywek. Prowadzenie zmieniało się bardzo dynamicznie, co zapowiadało nerwową końcówkę. W niej w siatkę zaatakował Damian Kogut, a później Dawid Dulski wyrzucił piłkę w aut. Te błędy pozbawiły gości szans na zwycięstwo w tym secie. 

 

Gospodarze pewnie zmierzali po zwycięstwo w tym meczu. Swoją dominację pokazali już od początku trzeciej partii. Efektownym blokiem popisał się Trevor Clevenot, a chwilę później asa zagrał Karol Butryn (5:1). Kryzys w drużynie gości pogłębiał się, co skrzętnie wykorzystywali “Jurajscy Rycerze” (11:4). Zawodnicy beniaminka próbowali podjąć jeszcze walkę, ale przewaga była już zbyt wysoka (16:8). Siatkarze z Zawiercia dokończyli dzieła, wygrywając całe spotkanie 3:0.

 

Aluron CMC Warta Zawiercie – Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

 

Aluron CMC Warta Zawiercie: Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Bartosz Kwolek, Miguel Tavares Rodrigues, Miłosz Zniszczoł – Luke Perry (libero) – Daniel Gąsior, Michał Kozłowski, Patryk Łaba, Mariusz Schamlewski

 

Exact Systems Hemarpol Częstochowa: Mateusz Borkowski, Piotr Hain, Damian Kogut, Tomasz Kowalski, Bartosz Schmidt, Rafał Sobański – Sho Takahashi (libero) – Aymen Bouguerra, Dawid Dulski, Oskar Espeland, Bartłomiej Janus, Marcin Jaskuła, Byron Keturakis

 

TABELA PLUSLIGI

Karolina Potrykus, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment