imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Boże Ciało: Pogoda na długi weekend. W czwartek zapowiadane burze i grad

np3vrjb3qh2jd29kwkf35z6bu1fvbso1.jpg


Czwartek ma być dniem z umiarkowanym i dużym zachmurzeniem. Popadać może w całym kraju. Burze spodziewane są w pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie. Jak podała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska, te z gradem mogą wystąpić na południowym zachodzie. Z kolei w weekend czeka nas fala ciepła.

Rozpoczął się długi weekend, pogoda – zdaniem synoptyków – niestety nie dopisze. Pojawiły się ostrzeżenia przed burzami i gradem. Meteorolodzy dodają, że należy liczyć się z zachmurzeniem i opadami w całym kraju.

 

Boże Ciało: Pogoda w czwartek. Ostrzeżenia przed burzami i gradem

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek przelotne opady deszczu spodziewane są w całym kraju.

 

ZOBACZ: Boże Ciało. Gdzie będą procesje? Utrudnienia w ruchu

 

– W pasie od Dolnego Śląska, Małopolski po Suwalszczyznę, Podlasie możliwe również burze. Najbardziej intensywne zjawiska w tych burzach spodziewane są na południowym zachodzie. Na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, Śląsku Górnym, Małopolsce może spaść grad – powiedziała synoptyk IMGW.

 

Zaznaczyła, że w prognozowanych na tym obszarze burzach może spaść do 35 mm deszczu, a wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h.

Prognozowane zachmurzenie

Temperatura nadal będzie rosła. – Nadal najchłodniej na Wybrzeżu i na krańcach północnych. Tam od 18 do 21 stopi Celsjusza. Na pozostałym obszarze od 22 do 27 stopni – podała Dąbrowska.

 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z kierunków zachodnich.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Kobieta z ranami kłutymi zgłosiła się na komisariat. Wcześniej pokłóciła się z mężem

 

W nocy z czwartku na piątek rozchmurzy na zachodzie, ale nad ranem pojawią się mgły, szczególnie w kotlinach sudeckich, ograniczając widzialność do ok. 300 m.

Pogoda na Boże Ciało. Temperatura będzie spadać

Synoptycy wskazują, że na wschodzie i w centrum zachmurzenie będzie jeszcze umiarkowane i duże. Występować będą przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie burze. W czasie burz może spaść do 20 mm deszczu, porywy wiatru osiągną prędkość do 70 km/h”

 

Tam, gdzie spodziewane są opady deszczu, i nad morzem temperatura wyniesie od 10 do 14 stopni Celsjusza. Na zachodzie od 7 stopni w kotlinach sudeckich do 11 stopni miejscami w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej.

 

ZOBACZ: Akcja “SprzątaMY”. Andrzej Duda: To element nowoczesnego państwa

 

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunku zachodniego i północno-zachodniego.

 

O ile piątek zapowiada się chłodny i pochmurny, to w sobotę Polacy będą mierzyli się z pierwszą w tym roku falą upałów. Na południu termometry pokażą do 31 stopni Celsjusza.

 

mdt/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment