imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

USA. Rodzina Sinead O’Connor ma prośbę do Donalda Trumpa. Dotyczy piosenek artystki

1jqgzve9ow2ty8661chqui2g2q72qq3r.jpgSpadkobiercy Sinead O’Connor zwrócili się do Donalda Trumpa z prośbą o zaprzestanie używania muzyki zmarłej artystki podczas wieców politycznych – przekazał portal BBC. W trakcie jednego ze takich spotkań zagrano “Nothing Compares 2 U”. Rodzina przekazała, że “nie jest przesadą stwierdzenie, że Sinead byłaby zraniona i obrażona”. Trump ubiega się o nominację w wyborach prezydenckich.

Rodzina zmarłej Sinead O’Connor zwróciła się do byłego prezydenta USA Donalda Trumpa z prośbą o zaprzestanie wykorzystywania jej muzyki podczas wieców politycznych – przekazał portal BBC.

 

W zeszłym miesiącu w trakcie jednego ze spotkań z wyborcami została puszczona najbardziej znana piosenka artystki “Nothing Compares 2 U”. Było to podczas kampanii w Maryland.

Rodzina Sinead O’Connor z prośbą do Donalda Trumpa. Dotyczy piosenek artystki

“Sinead O’Connor żyła według kodeksu moralnego zdefiniowanego przez uczciwość, życzliwość, sprawiedliwość i przyzwoitość wobec bliźnich” – przekazano we wspólnym oświadczeniu rodziny artystki i wytwórni Chrysalis Records.

 

Dodano, że “nie jest przesadą stwierdzenie, że Sinead byłaby zniesmaczona, zraniona i obrażona, gdyby jej praca została wykorzystana przez kogoś, kogo sama nazwała ‘biblijnym diabłem’ “.

 

“Jako strażnicy jej spuścizny, żądamy od Trumpa i jego współpracowników natychmiastowego zaprzestania wykorzystywania jej muzyki” – zaznaczono.

Kłopoty byłego prezydenta USA. Inni artyści także prosili o niegranie ich muzyki

Podczas wiecu Trumpa 24 lutego wykorzystano inne utwory, w tym “Dancing Queen” Abby, “Ring of Fire” Johnny’ego Casha i “Suspicious Minds” Elvisa Presleya.

 

Wcześniej inni artyści poprosili kandydata i byłego prezydenta USA o zaprzestanie wykorzystywania muzyki. Byli to między innymi The Rolling Stones, Johnny Marr z The Smiths, Adele, Steven Tyler z Aerosmith, Rihanna, Neil Young i Linkin Park.

 

Donald Trump ubiega się o stanowisko republikańskiego kandydata na prezydenta w listopadowych wyborach w USA. Trump pełnił funkcję 45. prezydenta USA po wygraniu wyborów w 2016 roku, ale przegrał z prezydentem Bidenem w 2020 roku.

 

ZOBACZ: Irlandia. Pożegnali Sinead O’Connor wielkim napisem

 

W 1990 piosenka “Nothing Compares 2 U” w wykonaniu O’Connor przez cztery tygodnie była na pierwszym miejscu list muzycznych w Wielkiej Brytanii.

 

Artystka zmarła w lipcu 2023 w wieku 56 lat. Koroner stwierdził później, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment