imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Pogrzeb Polaka w Szwecji. Na uroczystości pojawił się niezwykły gość

ndbw6133aaygic1jxmpj2mawwdfwqjwf.jpgW czwartek w Szwecji odbył się pogrzeb 39-letniego Polaka, który 10 kwietnia został zastrzelony w Sztokholmie. Na uroczystości niespodziewanie pojawiła się gwiazda szwedzkiej muzyki.

39-letni Polak spoczął na cmentarzu św. Botwida w miejscowości Huddinge pod Sztokholmem.

 

Nabożeństwo pogrzebowe po polsku i szwedzku odprawili księża Paweł Drążyk z Polskiej Misji Katolickiej oraz Krystian Zacheja ze szwedzkiej rzymskokatolickiej parafii.

Policja i słynna piosenkarka na cmentarzu

W ceremonii wziął udział 12-letni syn Polaka, który był świadkiem śmierci swojego ojca. Z tego względu uroczystość była ochraniana przez policję.

 

ZOBACZ: Polak zastrzelony w Szwecji. Siostra zabrała głos

 

Na cmentarzu niespodziewanie pojawiła się również słynna szwedzka piosenkarka, laureatka konkursu Eurowizji w 1991 roku, Carola Häggkvist.

 

– To jest mój prezent dla was. Wiem, że muzyka może być czasem ratunkiem w takich chwilach – powiedziała artystka zwracając się do rodziny tragicznie zmarłego Polaka. Piosenkarka zaśpiewała kilka ballad, przy których rodzina mogła pożegnać się ze swoim bliskim.

 

Artystka zamieściła w swoich mediach społecznościowych również zdjęcie z pogrzebu Polaka.

 


Zabójstwo 39-letniego Polaka

Mieszkający w Sztokholmie 39-letni Michał 10 kwietnia wieczorem, idąc na basen ze swoim, synem, spotkał w dzielnicy Skarholmen grupę młodzieży.

 

Między nim a nastolatkami doszło do wymiany zdań, kłótni, a następnie w jego kierunku padł śmiertelny strzał. Mężczyzna zginął na oczach swojego 12-letniego syna.

 

ZOBACZ: Zabójstwo Polaka w Szwecji. Sąd zdecydował

 

Kilka dni po zdarzeniu szwedzka policja zatrzymała dwie nastoletnie osoby, które miały mieć związek z zabójstwem. 17-latek i 18-latek, którzy byli w grupie osób, którą spotkał Polak decyzją sądu trafili do aresztu.

 

Prokuratura zarzuca im, że ukrywali osobę, która oddała śmiertelny strzał. Poszukiwania sprawcy morderstwa cały czas trwają.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment