imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Ukraina. Wołodymyr Zełenski o sytuacji na polskiej granicy. “I to przejdziemy”

vt2nvr9y7in7vj5gaxs5zhg8nq4kwyoh.jpg– Nie da się wyjaśnić, jak można skomplikowaną sytuację krwawiącego kraju wykorzystywać w wewnętrznej walce politycznej – powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, odnosząc się do protestów na polskiej granicy. Całą sytuację określił jako “przekraczającą granicę ekonomii i moralności”.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył w niedzielę, że “sytuacja na polskiej granicy już dawno przekroczyła granice ekonomii i moralności“. Jego wystąpienie przytoczył portal Ukraińska Prawda.

 

ZOBACZ: Protesty rolników. Związkowcy po spotkaniu z premierem. “Bez konkretów”

 

– Nie da się wyjaśnić, jak można skomplikowaną sytuację krwawiącego kraju wykorzystywać w wewnętrznej walce politycznej – powiedział prezydent Ukrainy. – Jednak i to przejdziemy. Jestem pewien, że Ukraina jest zdolna do wytrwania, osiągnie swoje cele i pokona rosyjski terror – dodał.

Protest na granicy. Rzecznik ukraińskiej straży granicznej zabrał głos

Wcześniej rzecznik ukraińskiej straży granicznej Andrij Demczenko poinformował, że w niedzielny poranek ponad 2,4 tys. ciężarówek czekało po polskiej stronie na przekroczenie granicy.

 

ZOBACZ: Zamknięcie granicy z Ukrainą? Wicepremier Ukrainy: Nie prowadzimy negocjacji

 

Jak dodał, największe kolejki stoją w kierunku przejść Krakowiec i Jagodzin. Podkreślił, że ruch innych środków transportu, w tym samochodów osobowych i autobusów, nie był blokowany. – Chciałbym wspomnieć, że Jagodzin to największy punkt infrastruktury, w którym z obu stron granicę może przekroczyć 1200-1400 pojazdów towarowych – mówił wówczas. 

 

W Polsce trwają protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tzw. Zielonym Ładem.


kar
/ PAP/ polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment