imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Stan zdrowia króla Karola III. Pałac Buckingham wydał komunikat

onmokx1t146nddpraqnno763etjpij4u.png


“Program leczenia Karola III będzie kontynuowany, ale lekarze są na tyle zadowoleni z dotychczasowych postępów, że król może teraz wznowić szereg obowiązków publicznych” – przekazał Pałac Buckingham w serwisie X.

 

“Jego Wysokość Król Karol III jest bardzo chętny do wznowienia niektórych obowiązków publicznych i jest bardzo wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za nieustanna opiekę i specjalistyczną wiedzę” – dodano w sieci.

 

Jak czytamy w poście, “lekarze pozytywnie oceniają dalszy powrót króla do zdrowia”. Nie podano jednak żadnych szczegółów na temat stanu zdrowia Karola III ani jego leczenia.

 

Brytyjski monarcha wraz z małżonką na pierwsze zobowiązanie publiczne po powrocie do obowiązków wybrał ośrodek leczenia raka, gdzie para ma spotkać się z lekarzami oraz pacjentami.

 

Z kolei w czerwcu Karol III będzie gościł cesarza i cesarzową Japonii, którzy udadzą się do Wielkiej Brytanii z wizytą państwową. “W miarę zbliżania się pierwszej rocznicy koronacji, król i królowa pozostają głęboko wdzięczni za wiele życzliwości i dobrych życzeń, które otrzymali z całego świata podczas radości i wyzwań minionego roku” – przekazał Pałac Buckingham.

Spekulacje na temat stanu zdrowia króla Karola III

Wcześniej w piątek “The Daily Beast” opublikował nowe informacje o królu Karolu III. Według doniesień tabloidu leczenie monarchy chorującego na nowotwór nie przebiegało tak dobrze, jak się spodziewano, a stan monarchy miał ulec zdecydowanemu pogorszeniu.

 

Jak twierdziły źródła “The Daily Beast” w ostatnich tygodniach osoby z otocznia króla miały mówić nieoficjalnie, że z królem “nie jest dobrze”.

 

ZOBACZ: Wyspy drżą o zdrowie króla. Media publikują nowe informacje o stanie Karola III

 

Dziennikarze ustalili również, że regularnie aktualizowane są plany pogrzebu króla Karola III znanym pod kryptonimem “Menai Bridge”.

Król Karol III poważnie chory

W styczniu podczas rutynowego zabiegu prostaty u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór. Chociaż rodzaj nowotworu nie został ujawniony, Pałac Buckingham oświadczył, że nie jest to nowotwór prostaty.

 

Od czasu diagnozy większość jego obowiązków przejęli inni członkowie rodziny królewskiej, w tym królowa Kamila, następca tronu książę William, a także siostra króla księżniczka Anna.

 

Król nie przerwał całkowicie sprawowania władzy. Nadal przyjmował zagranicznych gości i brał udział w cotygodniowych rozmowach z premierem Wielkiej Brytanii. Te jednak odbywały się zdalnie. 

 

ZOBACZ: Król Karol III pojawił się publicznie. Pierwszy raz od czasu diagnozy

 

Pierwszy raz publicznie od ujawnienia informacji o chorobie pojawił się pod koniec marca, kiedy wziął udział w mszy z okazji Niedzieli Wielkanocnej w Windsorze.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment