imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Tragedia na planie filmu z udziałem Aleca Baldwina. Policja nie wyklucza aresztowań

bbsxkn15y2zkxs1vfwui6ku2uwt6t9no.jpg


Podczas środowej konferencji prasowej szeryf hrabstwa Santa Fe Adam Mendoza powiedział dziennikarzom, że przeprowadzono przesłuchania, wykonano nakazy przeszukania, a dowody z miejsca zdarzenia zostały zebrane i przetworzone. Śledczy ostatecznie potwierdzili, że w broni, z której strzelał Alec Baldwin była ostra amunicja. Aktor współpracuje ze śledczymi.

 

Zebrano około 500 sztuk amunicji, w tym nabojów, a także trzy sztuki broni palnej – powiedział Mendoza.

 

ZOBACZ: Śmierć na planie filmu “Rust” z udziałem Aleca Baldwina. Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych

 

Według niego władze uważają, że mają w swoim posiadaniu broń palną wystrzeloną przez Aleca Baldwina, a także zużytą łuskę po pocisku wystrzelonym z pistoletu.

 

Dowody zostaną wysłane do laboratorium FBI w Quantico w Wirginii do analizy.

 

Policja w Nowym Meksyku będzie badać doniesienia o napięciach na planie filmu “Rust” oraz kwestię zabezpieczenia broni. “Baldwin współpracuje” ze służbami prowadzącymi śledztwo – przekazał szeryf hrabstwa.

Prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów karnych

Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem Aleca Baldwina na planie filmu “Rust” – podał we wtorek “New York Times”.

“Niczego nie wykluczamy. W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole” – powiedziała w rozmowie z gazetą prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies.

 

ZOBACZ: USA. Tragedia podczas kręcenia filmu. Alec Baldwin może ponieść poważne konsekwencje

 

Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia – śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni, która zabiła autorkę zdjęć Halynę Hutchins i, kto umieścił amunicję w pistolecie.

 

“Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski” – dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu wydarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.

Tragedia na planie filmu “Rust”

Na planie westernu “Rust” kręconego w stanie Nowy Meksyk, z udziałem Aleca Baldwina, doszło w czwartek 21 października do śmiertelnego postrzelenia 42-letniej kobiety. “Nie ma słów, by wyrazić mój szok i smutek z powodu tego tragicznego wypadku, w którym zginęła Halyna Hutchins” – skomentował kilkanaście godzin po wypadku aktor.

 

Ofiara śmiertelna wypadku – Hayna Hutchins – była szefową zdjęć. Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala zmarła z odniesionych ran.

 

Druga ofiara to 48-letni reżyser Joel Souza, który został ranny. Jest pod opieką lekarzy z Regionalnego Centrum Medycznego im. Christusa St. Vincenta, z doniesień medialnych wynika, że jego stan jest krytyczny.

an/Reuters/Independent

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment