imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Luksemburg. Premier oskarżony o plagiat w pracy magisterskiej. “Powinienem był zrobić inaczej”

11khejbwzuio8i1bt671ocpr82onfy2m.jpg


Premier Luksemburga Xavier Bettel został oskarżony o popełnienie plagiatu w swojej pracy magisterskiej na uniwersytecie w Nancy we Francji. W środę skomentował, że “powinien był zrobić inaczej” – poinformowały agencja AFP i luksemburski dziennik “L’Essentiel”.

Według reporterskiego serwisu luksemburskich dziennikarzy reporter.lu “trzy czwarte” pracy dyplomowej Bettela z 1999 roku zawierają zapożyczenia z innych publikacji, bez odpowiednich przypisów.

 

“Dziś przyznaję, że mogłem, a może nawet powinienem był zrobić inaczej” – odniósł się do zarzutów szef rządu Wielkiego Księstwa.

Xavier Bettel: pozostawiam ocenę uniwersytetowi

48-letni Bettel, premier Luksemburga od 2013 roku, oświadczył, że pozostawia Uniwersytetowi Lorraine w Nancy ocenę tego, czy praca dyplomowa spełniała odpowiednie kryteria w momencie jej prezentacji ponad 20 lat temu. Bettel dodał, że przyjmie każdą decyzję władz uniwersytetu.

 

ZOBACZ: Protest górniczej “Solidarności” w Luksemburgu w obronie Turowa

 

Sprawa w środę trafiła na pierwsze strony większości luksemburskich gazet – dodaje AFP.

 

Z podobnego powodu w sąsiednich Niemczech w maju do dymisji podała się federalna minister ds. rodziny Franziska Giffey – przypomina francuska agencja. Wątpliwości dotyczyły jej pracy doktorskiej.

an/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment