imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Steven Seagal dołączył do nowej rosyjskiej partii. W sobotę oficjalnie przyjęcie

5iku4mzbcq6o3p2pj87tr88v215inusr.jpg


Steven Seagal dołączy do partii “Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdę”. Aktor ma zajmować się sprawami środowiska, a zwłaszcza walką ze skażeniem środowiska. 

Steven Seagal należał wcześniej do partii “Za Prawdę” rosyjskiego pisarza Zachara Prilepina – jednego z ugrupowań, które ma za zadanie rozpraszać głosy opozycji, mogące zagrozić rządzącej “Jednej Rosji”.

 

W połowie zeszłego roku partia Prilepina zaproponowała przeprowadzenie referendum w sprawie przyłączenia do Rosji obszarów ukraińskiego Donbasu kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów, a także separatystycznych regionów na terenie Gruzji i Mołdawii: Abchazji, Osetii Południowej i Naddniestrza.

 

Zachar Prilepin sam brał udział w walkach po stronie separatystów w Donbasie. W lutym partia “Sprawiedliwa Rosja” i “Za prawdę” połączyły się. 

 

ZOBACZ: Rzecznik Kremla o słowach prezydenta Dudy: bardzo źle odnosimy się do takiej retoryki

 

– Na posiedzeniu Izby Poselskiej planujemy wręczyć Stevenowi Seagalowi legitymację zjednoczonej partii. Wcześniej był członkiem partii “Za prawdę”, a teraz wstąpił do “Sprawiedliwej Rosji – Za Prawdę” – powiedział jeden z liderów nowej partii Zachar Prilepin.

 

Aktor będzie zajmował się sprawami środowiska, a zwłaszcza walką ze skażeniem środowiska. 

 

Amerykańskiemu aktorowi, znanemu głównie z filmów akcji, prezydent Rosji Władimir Putin nadał w listopadzie 2016 roku rosyjskie obywatelstwo.

 

We wrześniu mają się odbyć wybory do Dumy Państwowej w Rosji.

wys/grz/tass.com/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment