imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Media: Simone Inzaghi ma poprowadzić Inter Mediolan

ae9btajdn7sph9m27s4tvmuh8r9d53fz.jpg


Mimo przerwania dziewięcioletniej hegemonii Juventusu Turyn, zdobycia pierwszego od 2010 roku mistrzostwa Włoch oraz wiążącego go z Interem kontraktu Conte i klub postanowili się za obopólną zgodą rozstać. Według mediów w Italii wszystko wskazuje, że jego następcą będzie Simone Inzaghi, który miał już uzgodnić warunki dwuletniej umowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cristiano Ronaldo pożegnał się z Juventusem Turyn?

 

Wieczorem szkoleniowiec oficjalnie poinformował, że kończy przygodę z Lazio. – Z wielkimi emocjami chciałem poinformować, że 30 czerwca moja cudowna przygoda z Lazio dobiegnie końca. Dziękuję klubowi, prezesowi, piłkarzom, kibicom i wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez 22 lata, jakie spędziłem tu jako zawodnik i trener – powiedział Inzaghi.

 

Inzaghi-piłkarz trafił do Lazio w 1999 roku. Zdobył z tym klubem mistrzostwo kraju oraz trzykrotnie Puchar Włoch. Zakończył karierę piłkarską w 2010 roku. Później trenował młodzież, a w kwietniu 2016 roku przejął pierwszy zespół.

 

Pod jego wodzą stołeczna drużyna raz triumfowała w Coppa Italia i dwukrotnie sięgnęła po Superpuchar Włoch, zadebiutowała również w Lidze Mistrzów.

 

Stacja Sky Italia przekazała, że w środę 45-letni Inzaghi, trzy lata młodszy brat Filippo Inzaghiego, osiągnął z szefem klubu Claudio Lotito porozumienie ws. przedłużenia umowy, ale zmienił zdanie po propozycji w Mediolanu.

 

“Respektujemy zmianę stanowiska trenera, a wcześniej piłkarza, którego nazwisko przez wiele lat kojarzyło się z Lazio i wieloma sukcesami Biancocelesti” – napisał klub w oświadczeniu.

 

Inter ma już w piątek ogłosić porozumienie z Inzaghim. Dwuletnia umowa zagwarantuje mu zarobki w wysokości czterech milionów euro za sezon.

 

Conte prowadził Inter przez dwa sezony, a jego kontrakt obowiązywał do czerwca 2022 roku. Według włoskich mediów 51-letni szkoleniowiec był niezadowolony z decyzji właściciela klubu, chińskiej firmy Suning i prezesa Stevena Zhanga, którzy w obliczu strat finansowych wywołanych pandemią COVID-19 i brakiem spodziewanych wpływów z Ligi Mistrzów (drużyna odpadła po fazie grupowej) zamierzają obniżyć zarobki o 20 procent i osiągnąć zysk w wysokości 100 mln euro na rynku transferowym, prawdopodobnie sprzedając co najmniej jednego z czołowych zawodników.

 

Conte jako piłkarz był m.in. wicemistrzem świata z reprezentacją Włoch w 1994 roku. Jako trener zdobył trzykrotnie tytuł mistrza Italii z Juventusem Turyn (2012-14), a z Chelsea Londyn – mistrzostwo Anglii (2017). W poprzednim sezonie dotarł z Interem do finału Ligi Europy.

MC, PAP


Source link

Leave a Comment