imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Sophia Loren trafiła do szpitala. 89-letnia ikona Hollywood miała wypadek

azf27k5bp1kn4egz9mi1qpcu5skbq719.jpg


Sophia Loren 20 września obchodziła 89. urodziny

Słynna włoska aktorka Sophia Loren przewróciła się w łazience w swojej rezydencji we Szwajcarii. Doznała poważnych obrażeń, w tym złamania kości udowej. Na razie lekarze zachowują “ostrożny optymizm” co do powrotu 89-latki do zdrowia. Przy jej łóżku czuwają dwaj synowie artystki.

Jak podaje “The Hollywood Reporter” operacja Sophie Loren została przeprowadzona w niedzielę. Podczas upadku ikona Hollywood doznała kilku złamań biodra oraz poważnego złamania kości udowej, które wymagało natychmiastowej interwencji lekarza.

 

Przy łóżku aktorki czuwają jej dwaj synowie – Carlo i Edoardo.

Sophia Loren w szpitalu. Fani z całego świata przesyłają wyrazy wsparcia.

Lekarze podkreślają, że aktorkę czeka teraz rekonwalescencję, a następnie długa rehabilitacja. Z powodu wypadku Loren nie pojawi się na otwarciu czwartej na świecie restauracji jej imienia w miejscowości Bari. Artystka miała też otrzymać honorowe obywatelstwo miasteczka. Jak na razie wszystkie uroczystości z jej udziałem zostały odwołane. 

 

ZOBACZ: Elton John trafił do szpitala. Piosenkarz przewrócił się w swojej willi

 

Jak podkreśla “THR” fani i wielbiciele z całego świata przesyłają Loren życzenia i wyrazy wsparcia. Sophie Loren to jedna z największych gwiazd włoskiego i światowego kina. Aktorka jest znana zarówno z europejskich, jak i amerykańskich produkcji.

 

W 1999 American Film Institute umieścił ją na 21. miejscu w rankingu “największych aktorek wszech czasów“. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment