imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Songbird”. Premiera pandemicznego thrillera w przyszłym roku

k6rq1z65twyhip4wnt9p3c466rpqq5bw.png


Puste, zniszczone ulice, żołnierze w maskach i strach – tak wygląda rzeczywistość w nowym filmie Michaela Baya “Songbird”, pokazującym Amerykę po kilku latach lockdownu. Produkcji – już po publikacji samego zwiastunu – zarzucono nakręcanie zbiorowej panki wokół pandemii dla celów rozrywkowych i chęci zarobienia dużych pieniędzy.

214. tydzień lockdownu w USA. Pandemia wciąż trwa, a Covid-19 zmutował do postaci Covid-23 infekującego ludzkie mózgi. Zarażeni Amerykanie są wyrywani ze swoich domów i umieszczani w obozach kwarantanny znanych jako Q-Zones – tak Michael Bay, reżyser znany z “Transformers”, “Armageddon” czy “Pearl Harbor”, przedstawia świat w najnowszym thrillerze “Songbird”.

 

Miłość w cieniu pandemii

 

Od kilku dni w sieci możemy znaleźć zwiastun tej pandemicznej produkcji.

 

ZOBACZ: Najpopularniejsze wideo w historii YouTube. Piosenka dla dzieci wyprzedziła “Despacito”

 

W filmie poznajemy historię kuriera Nico (w tej roli KJ Apa znany m.in. z serialu “Riverdale”) odpornego na śmiertelny patogen oraz jego ukochanej Sary (Sofia Carson). Lockdown uniemożliwia im spotkanie. Kontaktują się przez internetowe komunikatory. Kobieta jest jedyną bliską Nico osobą, która przeżyła pandemię. Gdy zostaje zakażona, ten za wszelką cenę próbuje ją uratować.

 

 

“Pozbawiony wrażliwości”

 

Już sam trailer skłonił krytyków i internautów do wyrażenia krytycznych opinii.

 

“Film wydobywa to, co najgorsze z ostatnich miesięcy, jest pozbawiony wrażliwości. (…) Próbowano nakręcić zbiorową panikę na Covid-19 dla celów rozrywkowych i zarobienia dużych pieniędzy” – pisze “The Guardian”.

 

ZOBACZ: Sean Connery nie żyje. Miał 90 lat

 

“Nie mogę oceniać filmu, bo go nie widziałem, ale zwiastun opowiada o ludzkich obawach przed pandemią i zmuszaniem do przestrzegania stanu wojennego. Już widzimy, jak te lęki odbijają się na najsłabszych. A to jest w kiepskim guście” – czytamy z kolei w jednym z komentarzy pod zwiastunem.

 

 

Premiera w przyszłym roku

 

Premierę “Songbird” zaplanowano na przyszły rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Oprócz KJ Apy i Sofii Carson, w filmie zagrali jeszcze Demi Moore, Craig Robinson, Paul Walter Hauser, Ethan Josh Lee, Lia McHugh, Michole Briana White, Alexandra Daddario, Jenna Ortega, Bradley Whitford i Peter Stormare.

ac/prz/ polsatnews.pl, theguardian.com

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment