imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Błaszczak zaprasza na grochówkę. W ferie kolejna edycja akcji “Trenuj z wojskiem”

5p3qb4fhdm646xvwf4c7tzgsxdk2j455.jpg


– To druga edycja zajęć jednodniowych organizowanych w soboty. Dziś ruszamy, przez siedem sobót do 25 lutego w 31 garnizonach w całej Polsce będą się odbywały tego rodzaju zajęcia. To są zajęcia, których celem jest przede wszystkim przeszkolenie z podstawowych zasad obsługi broni, zasad przetrwania, pomocy medycznej, walki w bliskim kontakcie – a więc tego wszystkiego, co jest potrzebne, żeby zareagować odpowiednio i skutecznie w sytuacji kryzysowej – powiedział Mariusz Błaszczak inaugurując akcję w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie).

 

– Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy korzystają z naszej propozycji, naszym celem jest to, żeby jak najwięcej osób było przeszkolonych, ale jest nim również zachęcenie młodych ludzi do przystępowania do Wojska Polskiego – dodał minister.

 

ZOBACZ: Mariusz Błaszczak: Powstaje 1. Dywizja Piechoty Legionów

 

– Bardzo się cieszę z tego, że (…) jest tutaj tak dużo młodych ludzi, którzy wiążą swoją przyszłość z Wojskiem Polskim – mówił.

 

Zajęcia są przeznaczone dla osób od 15. do 65. roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich odbywają się za zgodą rodziców albo opiekunów.

 

WIDEO – Szef MON Mariusz Błaszczak o drugiej edycji akcji “Trenuj z wojskiem” 

 

Jednodniowe treningi w całej Polsce

Podobne zajęcia odbyły się w Zamościu, Rzeszowie, Bielsku Białej, Ustce i Warszawie.

 

– Cieszę się z dużego zainteresowania – powiedział Błaszczak, informując, że są jeszcze wolne miejsca na wydarzenie.

 

– Można zgłaszać się osobiście, za pośrednictwem mediów społecznościowych lub poprzez zgłoszenia telefoniczne do Wojskowych Centrów Rekrutacji – powiedział polityk.

 

 

ZOBACZ: Spotkanie Dudy z Zełenskim w Ukrainie: Polska przekaże Ukrainie czołgi Leopard

 

Z ankiety wśród uczestników ubiegłorocznej edycji akcji wynika, że 98 proc. uczestników było zadowolonych, a zajęcia poszerzyły ich wiedzę związaną z bezpieczeństwem i obronnością.

 

– Zapraszam, żeby skosztować wojskowej grochówki, bo gwarantujemy również wojskowe wyżywienie – zachęcał Błaszczak.

 

Minister dodał, że szkolenie jest bezpieczne, instruktorzy to żołnierze Wojska Polskiego, którzy mają duże doświadczenie, a bardzo wielu z nich to żołnierze, którzy uczestniczyli w misjach poza granicami Polski.

 

hlk/map/Polsat News/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment