imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Konkurs na nazwę myśliwca F-35. Poznaliśmy finałowe zestawienie

w1mhhpjuiyyipv7gajcgffdertpqw4bz.jpg“Czas na Waszą decyzję” – napisał Sztab Generalny Wojska Polskiego w mediach społecznościowych, zachęcając do zagłosowania na nazwę dla polskiego myśliwca F-35. Wskazano już pięć najlepszych nazw, które biorą dalszy udział w konkursie. Ostateczne wyniki zostaną podane 29 kwietnia, a autor wygranej pozycji będzie mógł wziąć udział w prezentacji wojskowego myśliwca.

W związku z zakupem przez Wojsko Polskie F-35 Sztab Generalny Wojska Polskiego ogłosił konkurs na nazwę dla nowych myśliwców. “Czas na Waszą decyzję” – napisał Sztab Generalny WP w mediach społecznościowych, informując, że w pierwszym etapie konkursu padło blisko 800 pomysłów na nazwę dla samolotu. 
 
Wśród piątki najlepszych nazw znalazły się: 

  • Halny
  • Husarz
  • Harpia
  • Dracarys
  • Duch

 

“Wybierzcie nazwę i głosujcie w komentarzu podając odpowiednią cyfrę już dziś! Wspólnie nadajmy naszym nowym myśliwcom imponującą nazwę. Czekamy na Waszą decyzję do 28 kwietnia!” – podano. 

Sztab Generalny WP ogłosił konkurs. Szukają najlepszej nazwy dla nowych myśliwców

Pierwsza część konkursu trwała do 18 kwietnia. Po tym terminie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, które wybrało pięć “najciekawszych nazw dla myśliwców”. Wyniki opublikowano w mediach społecznościowych, a osoby spełniające wymogi regulaminu mogą głosować dalej.  

 

ZOBACZ: Psy służące w armii będą mogły uzyskać stopnie wojskowe. Nowy przepis

Jednym z warunków uczestnictwa w konkursie jest pełnoletność.  

Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone 29 kwietnia 2024 roku. Autor wygranej nazwy zostanie zaproszony na prezentację pierwszego polskiego myśliwca F-35.  

Polska z nowymi myśliwcami. Pełne wsparcie do 2030 roku

Jak przypomniano na stronie Sztabu Generalnego WP, 31 stycznia 2020 r. w Dęblinie szef MON podpisał umowę na zakup 32 wielozadaniowych samolotów piątej generacji F-35 dla Sił Powietrznych.  
 

ZOBACZ: Media: Możliwe kolejne 32 myśliwce F-35 dla Polski. Ważna wizyta

Umowa obejmowała dostawę samolotów wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym, w których skład wchodziły m.in. zapasowe części zamienne oraz informatyczny system zarządzania eksploatacją.  
 
“W ramach umowy zapewnione zostanie pełne wsparcie logistyczne statków powietrznych oraz pozostałego sprzętu do 2030 roku. Pakiet szkoleniowy obejmuje kompleksowe szkolenie pilotów i personelu technicznego oraz naziemny system szkoleniowy, w tym Zintegrowane Centrum Szkoleniowe i 8 symulatorów lotu” – wskazano w komunikacie. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment