imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

UFC: Hitowe starcie coraz bliżej? Mistrz organizacji potwierdza!

3f8y5ustmmck3gep3yaxzba45tamdauv.jpg


Leon Edwards (20-3-1, 7 KO, 3 SUB) w rozmowie z Michaelem Bispingiem potwierdził, że w pierwszej obronie mistrzowskiego pasa zmierzy się z Kamaru Usmanem (20-2, 9 KO, 1 SUB). Do pojedynku miałoby dojść podczas UFC 286 w Londynie, które odbędzie się 18 marca.

Mistrz kategorii półśredniej nie ma wątpliwości, że jego najbliższym rywalem będzie Kamaru Usman.

 

ZOBACZ TAKŻE: Debiut Mateusza Rębeckiego w UFC! Transmisja TV i stream online

 

– Na 100 procent zawalczę z nim. Taką informację dostałem. Wspólnie z moimi menedżerami w zeszłym tygodniu rozmawialiśmy z przedstawicielami UFC, którzy powiedzieli, że to jest moja najbliższa walka. Jeśli coś zmieni się w międzyczasie, to nie mam z tym problemu, ale teraz koncentruję się na walce z Usmanem – stwierdził Edwards.

 

UFC w dalszym ciągu nie ogłosiło wspomnianej walki, jednak pomimo plotek o kontuzji byłego mistrza, jego menedżer Ali Abdelaziz zapewnił, że ten jest zdrowy i przystąpi do pojedynku w Londynie.

 

Poprzednia walka obu zawodników miała miejsce podczas UFC 278 w Salt Lake City i zakończyła się na 56 sekund do końca 5. rundy wysokim kopnięciem, które zostało uznane za najlepszy nokaut 2022 roku w UFC. Jak pokazały ujawnione po walce karty sędziowskie, gdyby walka dotrwała do końca mistrzem pozostałby Usman. Edwards jest pierwszym zawodnikiem w UFC, któremu udało się obalić Nigeryjczyka.

 

Mistrz uważa, że tym razem walka będzie wyglądać zupełnie inaczej, ale zakończy się w ten sam sposób.

 

– Usman będzie zupełnie innym zawodnikiem – stwierdził “Rocky”. Wchodząc do walki, wiedziałem, że wysokość odegra sporą rolę, ale nie wiedziałem, że aż tak dużą. Nigdy nie przegrałem w Wielkiej Brytanii, zarówno walcząc na amatorstwie, jak i zawodowo. Jestem podekscytowany walką przed moimi przyjaciółmi i rodziną. Myślę, że to będzie zupełnie inna walka. Jeśli on wejdzie do klatki z myślą, że będzie tak samo jak ostatnio, czeka go brutalne przebudzenie – podsumował mistrz wagi półśredniej.

 

Obaj zawodnicy po raz pierwszy mierzyli się w 2015 roku. Wówczas pojedynek trwał trzy rundy, a lepszy okazał się Usman. Edwards znajduje się aktualnie na trzecim miejscu w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe.

 

OM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl


Source link

Leave a Comment