imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz: Poparcie spadło nie tylko Trzeciej Drodze, ale całej koalicji

och3oz8odrayx57k3rn6iyw45zq9yh9j.png


Bogdan Rymanowski w “Gościu Wydarzeń” zapytał Władysława Kosiniaka-Kamysza o spadające notowania Trzeciej Drogi.Sondaże nigdy nas nie rozpieszczały. Jeszcze, gdy badano notowania PSL, zawsze byliśmy niedoszacowani – odpowiedział wicepremier i szef MON.

 

Jak dodał, “sprawy związane z aborcją i różnice w koalicji na pewno nie przysporzyły nam wyborców“. – Spadło poparcie nie tylko Trzeciej Drodze, ale całej koalicji. Uważam, że to (spory – red.) było niepotrzebne – sprecyzował.

 

Zapewnił, że marszałek Sejmu Szymon Hołownia zawsze szuka przestrzeni do dialogu, za co “ponosi trudne konsekwencje”. – To zupełnie inaczej niż w przypadku naszych poprzedników z PiS – uznał.

 

WIDEO: Władysław Kosiniak-Kamysz: Różnice w koalicji nie przysporzyły nam wyborców

 

Kosiniak-Kamysz: Chcemy przywrócić bezpieczeństwo kobietom

Wicepremier zaznaczył, że Lewica w sprawie przerywania ciąży “chce wyeksponować swój program”, a ludowcy “mają na to inny pomysł” niż formacja Włodzimierza Czarzastego i Roberta Biedronia. – Chcemy przywrócić bezpieczeństwo kobietom i oddać głos wszystkim obywatelom – zadeklarował.

 

ZOBACZ: Konwencja Trzeciej Drogi. Władysław Kosiniak-Kamysz nie krył emocji. “Powinna dziś być z nami”

 

Jak podkreślił, 15 mln kobiet w Polsce “to dużo więcej niż 150 kobiet w Sejmie” – powiedział, odnosząc się do propozycji referendum ws. aborcji. – Dziwię się, że środowiska prawicowe i lewicowe tak boją się referendum. Boją się głosu Polaków? – zastanawiał się Kosiniak-Kamysz.

 

Jak zaznaczył, politycy przez 30 lat nie są w stanie dojść do porozumienia w tej sprawie i skoro tak jest, “trzeba oddać decyzję bezpośrednio obywatelom. – Jeszcze nie tak dawno Lewica zbierała głosy pod referendum w tej sprawie – przypomniał.

Wicepremier: Rozprawiliśmy się z Zielonym Ładem w obszarze rolnictwa

Kosinak-Kamysz odniósł się także do obietnicy “100 konkretów na 100 dni rządu” Donalda Tuska. – Zrealizowaliśmy podwyżki dla nauczycieli i dla budżetówki, uzyskaliśmy środki z KPO, przeznaczyliśmy środki na psychiatrię dziecięca, walczyliśmy z inflacją – wyliczał zrealizowane obietnice wicepremier.

 

Dodał, że zwiększono także wsparcie dla armii. – W obszarze rolnictwa rozprawiliśmy się z Zielonym Ładem. Nasi poprzednicy nie potrafili tego zrobić – zaznaczył polityk PSL.

 

Kosiniak-Kamysz odniósł się także do planów postawienia szefa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu. – Są przesłanki świadczące o tym, że Sejm może zdecydować o Trybunale dla prezesa Glapińskiego. Zaniedbań i zaniechań było bardzo dużo – ocenił, dodając, iż “można spotkać się i porozmawiać z prezesem, ale o przepisach prawa się nie negocjuje“.


Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment