imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Warszawa. Koncert Maty na celowniku prokuratury. Śledztwo w toku

5mp5ogipmzuckqosfeo6s3iq5fff692c.jpg


– Pierwszego czerwca wszczęto śledztwo w sprawie zorganizowania imprezy masowej w dniu 23 maja 2022 roku w Warszawie, przy Bulwarach Flotylli Wiślanej, na odcinku od Mostu Poniatowskiego do Płyty Desantu, bez wymaganego zezwolenia – powiedziała Aleksandra Skrzyniarz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Dodała przy tym, że gromadzony jest materiał dowodowy w sprawie.

 

W poniedziałek, 23 maja, znany raper Mata zorganizował koncert na bulwarach wiślanych. Na wydarzenie przyszło kilka tysięcy osób, a sam artysta występował na barce pływającej wzdłuż bulwarów. Podczas wydarzenia kilka osób wskoczyło do rzeki, aby dopłynąć do barki, na której śpiewał raper. W pewnym momencie do barki podpłynęła policyjna motorówka i policjanci zakończyli wydarzenie.

 

– Przepisy prawa są jasno określone, jakie imprezy mogą być organizowane i pod jakimi warunkami. Rozumiemy zabawę, ale przede wszystkim dla nas liczy się bezpieczeństwo – mówił w rozmowie rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Policja: Należy pamiętać o bezpieczeństwie każdego uczestnika

Po poniedziałkowym koncercie Mata na swoim profilu na Instagramie przeprosił swoich fanów. “Słuchajcie, jest mi w c**j przykro, że czekaliście dzisiaj na marne. Do końca próbowaliśmy coś wymyślić, ale dostałem info, że jeśli pojawię się na plaży, to będzie nam groziło do ośmiu lat pozbawienia wolności za organizowanie nielegalnych wydarzeń masowych” – napisał.

 

“Wczoraj dużo osób skakało do Wisły, a po stronie Poniatówki jest dużo głębiej i wiry są znacznie silniejsze, więc ryzyko, że komuś z was stałaby się krzywda, było po prostu za duże” – dodał raper.

 

ZOBACZ: Raper Mata stanie przed sądem. Z powodu narkotyków

 

Rzecznik KSP, odnosząc się do tego, zaznaczył, że organizując imprezę na kilka tysięcy osób, należy pamiętać o bezpieczeństwie każdego uczestnika. – Nie wystarczą chęci. Jeżeli ktoś zapomina o przepisach prawa, musi liczyć się z odpowiedzialnością – podkreślał nadkomisarz. Dodał, że o tym, jakie warunki muszą zostać spełnione, mówi ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych.

 

Według ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych za zorganizowanie imprezy masowej bez wymaganego zezwolenia może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

mbl/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment