imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Aktorka zniesławiła Straż Graniczną. Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan

27bkoa1trj4cm9wjf12fxxhj853srm7t.png


Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan. Artystka została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich “maszynami bez mózgów oraz mordercami”. Aktorce może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan został skierowany 7 czerwca do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

 

ZOBACZ: Burze z gradem w centralnej i południowej Polsce. Ostrzeżenie IMGW

 

– Kobieta została oskarżona o to, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Nie przyznała się do zarzucanego czynu

Akt oskarżenia dotyczy wpisu Kurdej-Szatan na Instagramie. – W jego treści mianem maszyn bez mózgu i serca oraz morderców określiła Straż Graniczną oraz osoby pełniące w niej służbę, czyli pomawiając o takie postępowanie i właściwości, które mogły narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia tej służby – podkreśliła prok. Skrzyniarz.

 

Aktorka zarzuty w tej sprawie usłyszała w połowie maja. – Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia – informowała wtedy rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

ZOBACZ: Minister Michał Cieślak: Naczelnik poczty w Pacanowie używała wulgaryzmów

 

Na początku listopada zeszłego roku Barbara Kurdej-Szatan. opublikowała na Instagramie wpis. “To jest ku**a straż graniczna ????? Straż ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Ku**a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Ku**aaaaaaaaa !!!!!!!!” – napisała aktorka. Wpis ten po jakimś czasie został usunięty.

Grzywna, ograniczenie wolności albo więzienie

Na ten wpis zareagował wtedy prezes TVP Jacek Kurski. “Obrona polskiej granicy pokazuje, jak cenna jest praca polskich służb i wojska. W Telewizji Polskiej nie może być miejsca dla osób, które szkalując i wyzywając obrońców naszych granic, same postawiły się poza wspólnotą aksjologiczną Polaków” – informował na Twitterze Jacek Kurski.

 

ZOBACZ: Artur Soboń: Zdążymy z regulacjami dotyczącymi ceny węgla przed sezonem grzewczym

 

Za zarzucany aktorce czyn może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

mst/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment