imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

USA: Zorganizował ślub stulecia. Teraz grozi mu dożywocie

4jiq796vwsgo1ybeuahwpgyxi5rychv4.jpg


Jacob LaGrone już niedługo może usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna, który zdobył popularność organizacją “ślubu stulecia”, jest podejrzewany o oddanie strzałów w kierunku policjantów.

O 29-letnim mężczyźnie zrobiło się głośno nieco ponad miesiąc temu, gdy w mediach społecznościowych hitem stał się film prezentujący jego wesele z Madeline Brockway.

 

Według medialnych publikacji, na imprezę wydano od 56 do 89 milionów dolarów. Było to możliwe dzięki majątkowi ojca Madeline, który jest prezesem i dyrektorem generalnym Bill Ussery Motors, spółki-matki Mercedes-Benz z Coral Gables i z Cutler Bay na Florydzie.

 

Uroczystość trwała łącznie pięć dni. Małżeństwo świętowało w Paryżu. Jednym z wydarzeń była kolacja w Pałacu Wersalskim, w ramach której goście mogli wysłuchać koncertu zespołu Maroon 5.

Z wesela na rozprawę sądową

Jak informują dziennikarze “Washington Post”, już niedługo Jacob LaGrone może zamienić luksusowe apartamenty na celę więzienną.

 

Sprawa sięga marca, kiedy policjanci z Westworth Village w Teksasie otrzymali serię zgłoszeń zagłuszania porządku w jednym z apartamentowców. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zostali zaatakowani przez 29-latka. LaGrone miał oddać strzały w ich kierunku.

 

ZOBACZ: USA: Rzuciła jedzeniem w pracownicę fast foodu. Nietypowy wyrok sądu

 

Mężczyzna został aresztowany, a następnie zwolniony po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tysięcy dolarów. Teksański sąd od tego czasu prowadził sprawę, w której LaGrone został oskarżony o spowodowanie poważnych obrażeń ciała. Jest to przestępstwo pierwszego stopnia, a rozpiętość kar wynosi od pięciu lat więzienia nawet do dożywocia.

 

Niedawno Jacob LaGrone miał być widziany przed sądem hrabstwa Tarrant. Nie ma jednak żadnych informacji, czego dotyczyła wizyta. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że na trzy miesiące przed organizacją ślubu, prokurator okręgowy zaproponował mężczyźnie ugodę. LaGrone miał zrzec się prawa do procesu i dobrowolnie przyznać się do winy w zamian za wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment