imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Syn Kadyrowa objął stanowisko na uniwersytecie. Ma 16 lat

ebnvw4pva47b9hwjd9enxm5k1ffkfvyp.jpgAdam Kadyrow, nastoletni syn Ramzana Kadyrowa, otrzymał nowe stanowisko na Uniwersytecie im. Władimira Putina w Gudermes. Dla 16-latka jest to już kolejna państwowa posada.

Adam Kadyrow został mianowany “kuratorem” na Uniwersytecie Sił Specjalnych im. Władimira Putina w Gudermes.

 

Ramzan Kadyrow osobiście przekazał te nowiny w mediach społecznościowych. Przywódca Czeczenii podkreślił, że Baibetar Vaikhanow – rektor uczelni, osobiście poprosił nastolatka o pełnienie nowej funkcji.

Syn Ramzana Kadyrowa na nowym stanowisku 

Nie wiadomo na czym będzie polegała rola kuratora, którą otrzymał Adam Kadyrow. Nikt nie wymienił obowiązków, które są przypisane do tego stanowiska. 

 

ZOBACZ: Czeczenia. Walka o schedę po Kadyrowie. “Putin może stanąć przed dylematem”

Ramzan Kadyrow, chociaż ma zaledwie 16 lat, już jest typowany na następcę swojego ojca. W wieku 15 lat został naczelnikiem służby bezpieczeństwa, a od końca listopada 2023 roku pełni także funkcję kuratora batalionu imienia szejka Mansura.

 

Jak przekazują zagraniczne media nastolatek może liczyć na pensję w wysokości ok. 40 tys. rubli (1,8 tys. zł). Ponadto należą mu się liczne premie.

 

ZOBACZ: Syn Ramzana Kadyrowa coraz wyżej w rządzie. Nastolatek został ministrem

 

Dodatkowe pieniądze i ulgi przysługują młodemu Kadyrowi także za liczne odznaczenia. Syn przywódcy Czeczenii otrzymał już tytuł “Bohatera Czeczenii”, order “Za zasługi dla Republiki Kabardyjo-Bałkaraskiej” i order “Za zasługi dla Republiki Karaczajo-Czerkieskiej”. Ma także Dusłyk, czyli najważniejsze odznaczenie Tatarstanu  

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment