imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Szef Pentagonu: Jeśli Ukraina upadnie, dojdzie do walki NATO z Rosją

t1d1q945w5tu7bcvwvvpetysuod37hih.png– Jeśli Ukraina upadnie, sądzę, że dojdzie do walki NATO z Rosją – powiedział szef amerykańskiego Departamentu Obrony Lloyd Austin. Wypowiedź padła podczas przesłuchania przed komisją w Izbie Reprezentantów. Do słów Austina odniosła się rzeczniczka MSZ Rosji.

W czwartek szef Pentagonu Lloyd Austin zeznawał przed komisją sił zbrojnych amerykańskiej Izby Reprezentantów. Przesłuchanie dotyczyło przede wszystkim hospitalizacji Austina na początku roku, o której nie poinformował Białego Domu.

 

Pod koniec posiedzenia komisji Austina zapytano dlaczego Amerykanie powinni nadal wspierać Ukrainę i jak przyszłość “czeka nas wszystkich”, jeśli Moskwa pokona Kijów.

 

– Jeśli Ukraina upadnie, Putin się tam nie zatrzyma. Będzie posuwał się naprzód i atakował południowe terytoria, swoich sąsiadów – odparł szef Pentagonu. To jednak nie wszystko.

 

ZOBACZ: Wołodymyr Zełenski podsumował straty wojenne. Ujawnił, ilu żołnierzy zginęło

 

– Jeśli jesteś jednym z państw bałtyckich, naprawdę obawiasz się, że będziesz następny. Oni znają Putina, wiedzą do czego jest zdolny. I szczerze mówiąc, jeśli Ukraina upadnie, sądzę, że dojdzie do walki NATO z Rosją – dodał.

Kreml odpowiada: Są szaleni

Do słów Austina odniosła się rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej Marija Zcharowa.

 

ZOBACZ: Rosjanie śmieją się z sankcji. Montują zachodnie części do dronów

 

“Czy to bezpośrednie zagrożenie dla Rosji, czy próba wymyślenia pretekstu dla Zełenskiego? Obaj są szaleni. Ale teraz wszyscy widzą, kto jest agresorem – Waszyngton” – napisała w swoich mediach społecznościowych.

 

Państwa bałtyckie to Litwa, Łotwa i Estonia. Wszystkie są członkami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment