imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Spotkanie klubu PiS w Sejmie. “Cykliczne i rutynowe”

nxpnok5sbidx8j7mv7kaufcedkyzj31y.jpg


Czerwińska w rozmowie z dziennikarzami zwróciła uwagę, że tym razem jednak spotkanie klubu zwołano wieczorem, a nie w dniu posiedzenia Sejmu, co – według niej – dało posłom PiS więcej czasu na dyskusję.

 

– I prawdopodobnie będziemy tą formułę wieczorną powtarzać – zaznaczyła Czerwińska. Dodała, że tematem obrad klubu były przede wszystkim sprawy związane z porządkiem obrad Sejmu.

 

ZOBACZ: Żaryn ws. informacji o stosowaniu Pegasusa: nie wypowiadamy się o kontroli operacyjnej

 

Odnosząc się do “lex Hoc”, Czerwińska potwierdziła, iż Prawo i Sprawiedliwość chce w ciągu dwóch najbliższych dni zebrać różne pomysły na walkę z COVID-19.

 

– Chcielibyśmy w środę lub w czwartek zebrać te pomysły, ten pakiet rozwiązań, żeby propozycja takiego wspólnego – na to liczymy – projektu ustawy weszła pod dyskusję w Sejmie – powiedziała posłanka.

 

– Zbieramy te rozwiązania i zobaczymy w jakim kierunku Sejm zacznie procedować – dodała.

Lex Hoc i Pegasus

Dopytywana, czy oznacza to, iż “lex Hoc” nie będzie dalej procedowany w Sejmie, rzeczniczka PiS odparła: “Nie wiemy w którym kierunku legislacyjnym zostaną spięte te rozwiązania”.

 

– Apelujemy, oczekujemy, że opozycja, która też tworzy przecież klasę polityczną, w duchu odpowiedzialności będzie do tych kwestii podchodzić i nie będzie czynić z tego tematu do bieżącej walki politycznej, szczególnie, że sama wskazuje, że takie rozwiązania są potrzebne – dodała Czerwińska.

 

ZOBACZ: Sejm zajmie się w czwartek poprawkami Senatu do budżetu na 2022 r.

 

Rzeczniczka PiS została też zapytana o najnowsze ustalenia ekspertów z kanadyjskiej grupy Citizen Lab, którzy odkryli, że inwigilowani przy użyciu Pegasusa byli – oprócz senatora KO Krzysztofa Brejzy, mec. Romana Giertych i prok. Ewy Wrzosek – także lider AgroUnii Michał Kołodziejczak oraz Tomasz Szwajgiert – współautor książki o obecnym szefie MSWiA Mariuszu Kamińskim.

 

– Polska naprawdę mierzy się z bardzo trudnymi wyzwaniami – to jest przede wszystkim walka z pandemią, obrona granic, bardzo trudna sytuacja na Ukrainie (…) To są ważne tematy, a to, czym zajmuje się opozycja, niestety też część dziennikarzy, to już my w takim teatrzyku nie będziemy brać udziału – odpowiedziała Czerwińska.

 

 

zdr/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment