imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Śląskie: Dziewięciomiesięczna dziewczynka w stanie krytycznym. Matka z zarzutami

k7c9kuofw398xxesbvj78fc145hx6psn.jpg


Dziewięciomiesięczna dziewczynka trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jest w ciężkim stanie. Jej obrażenia wskazują na możliwość podtopienia. – Rokowania są mocno niepewne. Najbliższe dni będą decydujące – powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik placówki Wojciech Gumułka. Matka dziewczynki usłyszała zarzuty, a sąd podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztu.

– Dziewczynka trafiła do szpitala śmigłowcem LPR. Od początku stan był bardzo ciężki, wręcz krytyczny. Obrażenia z którymi trafiła do nas dziewczynka wskazują na możliwość podtopienia – powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka Wojciech Gumułka.

 

ZOBACZ: Ostrów Wielkopolski: W kieszeni ucznia wybuchł telefon. Nauczycielka ewakuowała klasę

 

Dziewięciomiesięczna dziewczynka przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. – Jest w śpiączce farmakologicznej. lekarze cały czas prowadzą walkę o życie dziecka – podkreślił.

Dziecko z objawami podtopienia. “Najbliższe dni będą decydujące”

Rzecznik dodał, że dziecko “prawdopodobnie długo przebywało pod wodą”, o czym świadczą obrażenia neurologiczne, które “są bardzo trudne do terapii”. 

 

ZOBACZ: Rzeszów: 28-latek i jego 22-letnia partnerka gwałcili własne dzieci i rozpowszechniali pornografię

 

– Rokowania są mocno niepewne. Najbliższe dni będą decydujące – przekazał Gumułka. 

 

Jak informuje PAP, matka dziecka usłyszała zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Razem z córką mieszkały w Tworogu (woj. śląskie).

 

To matka dziewczynki miała zadzwonić na numer alarmowy. Kobieta przyznała się do winy, jednak odmówiła składania wyjaśnień. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach aresztował kobietę na trzy miesiące. 

 

dsk/map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment