imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Ranking 100 najgorszych dań świata. Na liście trzy polskie przysmaki

7jvc2k539bjv5dcreh1b8zic7oze5pbp.jpgTrzy polskie potrawy znalazły się na liście 100 najgorszych dań świata w 2023 roku przygotowanej przez potal “TasteAtlas”. W pierwszej setce rankingu znalazły się: czernina, zupa truskawkowa i kiełbasa parówkowa, które uplasowały się kolejno na 11, 19 i 30 miejscu.

“TasteAtlas” to internetowy przewodnik kulinarny po potrawach z całego świata. Autorzy serwisu określają go jako “encyklopedię smaków, atlas tradycyjnych potraw, lokalnych składników i dobrych restauracji“. Na stronie skatalogowanych zostało ponad 10 tysięcy potraw i napojów.

 

Poza prezentowaniem przysmaków z różnych kuchni świata autorzy portalu tworzą również zestawienia różnych typów dań czy produktów. Na koniec 2023 roku portal udostępnił ranking najgorszych potraw ostatnich 12 miesięcy. W zestawieniu znalazły się trzy potrawy z kuchni polskiej.

Ranking 100 najgorszych dań świata. Na liście trzy polskie “przysmaki”

Niechlubne pierwsze miejsce w zestawieniu zajął islandzki hákarl, czyli tradycyjna potrawa z fermentowanego mięsa rekina. Została oceniona na 1,8 gwiazdki w pięciostopniowej skali. Na podium znalazł się także ramen burger – amerykański wynalazek kuchni fushion – i kugiel jerozolimski – pikantna zapiekanka z gotowanego makaronu, wymieszanego z jajkami i pokrytego karmelizowanym cukrem.

 

ZOBACZ: “Polacy to wymyślili? Nie wszystko u nich jest złe”. Alaksandr Łukaszenka ocenia polską kuchnię

 

Wśród polskich potraw najwyżej w rankingu uplasowała się czernina, inaczej czarna polewka, czyli zupa przygotowywana zazwyczaj z krwi kaczki lub gęsi. Z oceną 2,4 gwiazdek zajęła 11 miejsce. Kilka pozycji niżej, na miejscu 19, znalazła się zupa truskawkowa, która otrzymała ocenę 2,5 gwiazdek. Z kolei 30 miejsce zajęła kiełbasa parówkowa, oceniona na 2,6 gwiazdek. 

Ranking najgorszych produktów mięsnych. Pierwsze miejsce dla Polski

Listy na portalu “TasteAtlas” powstają na podstawie głosów użytkowników. Autorzy strony zapewniają, że ich metodologia skonstruowana jest w taki sposób, by zapobiec fałszowaniu wyników. Nie wiadomo jednak, ile osób wzięło udział w tworzeniu zestawienia.

 

Na początku grudnia pojawił się tam ranking “79 najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie”. Niesławne, pierwsze miejsce na liście zajął polski salceson.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment