imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

R. Kelly skazany na 30 lat więzienia za przestępstwa seksualne

4djm4rwauudo1jb7nusbeiwz885wrsj6.jpg


R. Kelly został uznany za winnego handlu kobietami oraz wykorzystywania seksualnego nieletnich. Sąd w Nowym Jorku skazał byłego gwiazdora amerykańskiej muzyki na 30 lat więzienia.

R. Kelly przez lata wykorzystywał swoją pozycję w show-biznesie, aby uwodzić młode kobiety i wykorzystywać je seksualnie. 

 

Osoby, które zeznawały przeciwko muzykowi podczas procesu, mówiły o tym, jak gwiazdor obiecywał im pomóc w karierze i o tym, czego oczekiwał w zamian. Wiele kobiet twierdziło, że nadużycia na tle seksualnym doprowadziły je do ​​utrzymujących się problemów ze zdrowiem psychicznym.

 

ZOBACZ: USA. Elon Musk zaprzecza oskarżeniom o molestowanie seksualne

Muzyk przebywa za kratami już od blisko trzech lat

55-letni R. Kelly został uznany za winnego dziewięciu zarzutów dotyczących m.in. wykorzystywania seksualne, handlu ludźmi, ściągania haraczy oraz działalności w grupie przestępczej we wrześniu 2021 roku. Teraz sąd w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, po trwającym sześć tygodni procesie, określił wymiar kary. Muzyk przebywa w więzieniu już od lipca 2019 roku. 

 

Największym przebojem amerykańskiego wokalisty był utwór “I Believe I Can Fly” wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do filmu “Kosmiczny mecz” z 1996 roku. 

arż/”Daily Mail”

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment