imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Prognoza pogody. Śnieg i mróz na razie ustąpią. Powrót cieplejszej aury

jh8oqcbc57gdnnfoo75mhics46orgjsi.jpg


Rozpoczynający się tydzień przyniesie zmianę pogody. Przez kolejne dni temperatury będą rosnąć, a opady śniegu w wielu rejonach kraju zastąpi deszcz.

Poniedziałek będzie jeszcze należał do zimy. W całym kraju będzie pochmurnie, z miejscowymi przejaśnieniami. Utrzyma się ujemna temperatura. 

 

Chłodno będzie na północy Polski – od -3 do 0 stopni Celsjusza. W pozostałych regionach temperatura będzie dodatnia i wyniesie od 1 st. C w centrum do 5 st. C na południowym zachodzie.

 

W całej Polsce możliwe są opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem. 

Cieplej, ale ponuro 

Nocne przymrozki mogą sprawić, że drogi we wtorkowy poranek będą śliskie. Słupki rtęci wskażą od -1 st. Celsjusza na Suwalszczyźnie do 5 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku.

 

Na północy i wschodzie kraju możliwy śnieg i deszcz ze śniegiem, na południu zaś deszcz oraz deszcz ze śniegiem. 

 

WIDEO: Prognoza pogody

 

 

Środek tygodnia będzie cieplejszy, jednak pochmurny. W środę i czwartek temperatura wyniesie od 0 stopni Celsjusza na Podlasiu do 6 stopni Celsjusza na południowym zachodzie kraju. 

 

ZOBACZ: Zima zaskoczyła Holendrów w Tatrach. Spadli w stronę Doliny Pięciu Stawów

 

 

Na zachodzie kraju będzie padał deszcz. Temperatura w kilku regionach spadnie do 0 stopni, co może przyczynić się do powstania gołoledzi. 

 

Piątek będzie zdecydowanie cieplejszy. Temperatura wyniesie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do nawet 9 st. C na Dolnym Śląsku. Możemy spodziewać się bezchmurnego nieba. Opady deszczu lub deszczu ze śniegiem są prognozowane jedynie dla północy Polski. 

laf/arż/Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment