imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Wielka Brytania. Ogromna bijatyka podczas ślubu. Ośmiu krewnych trafiło za kraty

jk9qzxzxycbe1whq2566uejmpyx1sg9t.jpg


Ośmiu członków tej samej rodziny trafiło do więzienia po “krwawej jatce”, do której doszło na przyjęciu weselnym z udziałem 60 gości w brytyjskim Runcorn. W masowej bójce łącznie udział miało brać około 40 osób. W ruch poszły krzesła, stoły, szklanki, a nawet gaśnice. Wszyscy aresztowani mają to samo nazwisko – Stokes.

Do zdarzenia doszło w Runcorn w północno-zachodniej Anglii. W okolicznym hotelu organizowane było tam przyjęcie weselne. 

 

Barman obsługujący przyjęcie zeznał, że około godz. 23 był świadkiem kłótni trzech mężczyzn. Jak dodał, zaledwie 15 minut później sprzeczka przerodziła się w regularną bójkę, w której uczestniczyło 40 mężczyzn. 

Bijatyka podczas ślubu. W użyciu krzesła, stoły i gaśnice

Policja początkowo nie była w stanie opanować sytuacji, więc bijatyka trwała przez kolejne 45 minut, do momentu przybycia wsparcia. Uczestnicy sporu rzucali w siebie krzesłami, stołami, szklankami czy gaśnicami. 

 

“W ciągu 30 minut doszło do całkowitego zniszczenia sali bankietowej, przedmiotów wypożyczonych od firmy w ramach przyjęcia weselnego oraz innych części hotelu. Straty oszacowano na około 15 tys. funtów” – przekazała posterunkowa Sophie Davies cytowana przez portal LBC.

 

 

“Poziom przemocy był tak wysoki, że funkcjonariusze, którzy jako pierwsi pojawili się w hotelu, nie byli w stanie dostać się do sali konferencyjnej, aby zapewnić bezpieczeństwo pozostałym gościom” – dodała. 

 

Wynikiem masowej bójki było zatrzymanie ośmiu członków tej samej rodziny, w wieku od 21 do 55 lat. Wszyscy aresztowani to mężczyźni o tym samym nazwisku – Stokes. Skazano ich na karę więzienia. Najkrótszy wyrok to 16 tygodni, a najdłuższy 27 miesięcy.

jsd/ml/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment