imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Priorytety w Ochronie Zdrowia 2021

1_10.jpg


Zdrowie publiczne w dobie pandemii, polityka lekowa, rola sektora prywatnego w polskim systemie ochrony zdrowia oraz kierunki w wybranych obszarach terapeutycznych – to wybrana tematyka tegorocznej konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia”. Tym razem z uwagi na pandemię koronawirusa, wydarzenie odbędzie się w formie internetowej.

Planowane debaty, wykłady i prezentacje zorganizowane i zarejestrowane zostaną w sposób zdalny w dniach 13,14,15 stycznia 2021 r.

Relacja live na stronie: bit.ly/PRIO_21

Udział potwierdzili: m.in. Konrad Rejdak – prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego; Tomasz Hryniewiecki – dyrektor Narodowego Instytutu Kardiologii; Przemysław Mitkowski – prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego; Dominik Dytfeld – Katedra i Klinika Hematologii i Transplantologii Szpiku Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, prezes Polskiego Konsorcjum Szpiczakowego; Adam Maciejczyk – Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Ogólnopolskie Zrzeszenie Publicznych Centrów i Instytutów Onkologicznych; Filip Nowak – p.o. prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia; Andrzej Matyja – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej; Roman Topór-Mądry – prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji; Maciej Miłkowski, Sławomir Gadomski – podsekretarze stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz przedstawiciele najważniejszych organizacji ochrony zdrowia, wybrani konsultanci krajowi w dziedzinach medycyny oraz wielu znakomitych ekspertów z dziedzin medycyny, zdrowia i farmacji.

Podczas 21. sesji poruszone zostaną m.in. zagadnienia:

– Covid-19. Czy mamy dobre scenariusze jak uporać się pandemią. Czego nauczyła nas pandemia?

– Foresight medyczny 2021. Jakie obszary są priorytetem na 2021 rok?

– Zarządzanie szpitalem – wyzwania,

– Fundusz medyczny a terapie przełomowe,

– Plan bezpieczeństwa lekowego w Polsce.

Rada Naukowa konferencji, redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego” oraz Wydawnictwo Termedia zapraszają do merytorycznej współpracy i udziału w dyskusji nad przyszłą organizacją systemu ochrony zdrowia w Polsce i priorytetami na rok 2021.

Drugiego dnia konferencji odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny”.

Coroczny konkurs, którego organizatorem jest Wydawnictwo Medyczne Termedia oraz redakcja „Menedżera Zdrowia” i „Kuriera Medycznego”, wybiera i nagradza osoby i instytucje, które odniosły sukces w ochronie zdrowia. Transmisja z gali wręczenia nagród odbędzie się 14 stycznia o godz. 18:00, na platformie termedia.pl.

Więcej informacji na stronie: bit.ly/SukcesRoku

KONTAKT:

Agnieszka Starewicz

tel. 502 107 464

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: Wydawnictwo Medyczne Termedia

 


Source link

Leave a Comment