imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Posłanka Suwerennej Polski przejdzie do Konfederacji

s4jj2qryqw4kxyd6crt8nd18qxy6gs5c.png


Jak dowiedziała się Interia, Anna Maria Siarkowska, posłanka Suwerennej Polski ma dołączyć do Konfederacji. Siarkowska ma wystartować w wyborach parlamentarnych z wysokiego miejsca na liście tego ugrupowania.

Anna Maria Siarkowska w maju 2022 roku dołączyła do Solidarnej Polski (obecnie – Suwerennej Polski).

 

Jak poinformowała w czwartek Interia, posłanka ma wystartować z wysokiego miejsca na liście Konfederacji w nadchodzących wyborach parlamentarnych. 

 

– Anna Maria Siarkowska dołączy do Konfederacji. Będzie kandydować z naszych list – powiedziało Interii źródło bezpośrednio związane z zarządem ugrupowania. Posłanka “póki co” sprawy nie komentuje.

 

Więcej o transferze Anny Marii Siarkowskiej do Konfederacji możesz przeczytać TUTAJ.

Kolejne nazwiska na liście Konfederacji

W środę w mediach społecznościowych Nowej Nadziei (wcześniej – KORWiN) informowano, że do partii dołączył syn prezesa NIK Mariana Banasia – Jakub Banaś. Polityk ma wystartować z drugiego miejsca na liście w Warszawie.

 

– Nie pchałem się do polityki, to polityka wepchnęła się do mojego życia. Postanowiłem, że podejmę to wyzwanie – mówił Interii Jakub Banaś.

 

ZOBACZ: Kto trzecią siłą polityczną? “Konfederacja wypiera Trzecią Drogę”

 

Jak wynika z najnowszego sondażu dla “Wydarzeń” Polsatu, Konfederacja wyraźnie zyskuje. Formacja Sławomira Mentzena i Krzysztofa Bosaka umacnia się na trzecim miejscu. Wynik 15,2 proc. poparcia, oznacza wzrost o 3,5 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem dla “Wydarzeń”.

msm/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment