imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Są nowe wieści ws. van der Sara. Pojawiło się zdjęcie ze szpitalnej sali

tpxznx7bgu9sxvb4q947jtj1f36z4f1t.jpg


Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Holandii, 52-letni Edwin van der Sar opuścił oddział intensywnej terapii w holenderskim szpitalu i ma nadzieję wrócić do domu w przyszłym tygodniu – sam poinformował o tym we wtorek w mediach społecznościowych.

Van der Sar 7 lipca podczas wakacji w Chorwacji doznał wylewu krwi do mózgu. Po szybkiej reakcji służb medycznych trafił do szpitala w Splicie. Po kilku dniach lekarze zgodzili się na jego transport do Holandii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern potwierdził hitowy transfer. Pozyskał mistrza Włoch

 

“Z radością informuję, że nie jestem już na oddziale intensywnej terapii. Jednak nadal jestem w szpitalu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wrócę do domu i zrobię kolejny krok, aby odzyskać zdrowie” – napisał na Instagramie Holender.

 

 

Do postu dołączył zdjęcie, na którym siedzi na szpitalnym łóżku i obejmuje ramieniem swoją żonę Annemarie. To jego pierwsza bezpośrednia komunikacja w mediach społecznościowych od czasu doznania udaru. Van der Sar przy okazji podziękował wszystkim fanom za słowa wsparcia.

 

Piłkarz występował w Ajaksie, Juventusie Turyn, Fulhamie Londyn i Manchesterze United, z którymi w sumie zdobył 26 trofeów. W reprezentacji Holandii w latach 1995–2008 rozegrał 130 meczów i dwukrotnie zajął z nią trzecie miejsce w mistrzostwach Europy (2000, 2004).

 

Ostatnio pracował jako dyrektor generalny Ajaksu Amsterdamu.

JŻ, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment