imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Point72 – globalna organizacja zarządzająca aktywami otwiera oddział w Polsce. Do końca 2021 roku stworzy około 150 miejsc pracy


Point72, międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z siedzibą w USA otworzyła w Warszawie swoje biuro. W 2021 r. firma planuje zatrudnić 150 specjalistów z doświadczeniem w dziedzinie technologii, finansów, zarządzania danymi i operacji. W ciągu najbliższych dwóch lat Point72 spodziewa się, że warszawskie biuro stanie się największym oddziałem firmy poza Stanami Zjednoczonymi i będzie wspierać jej kluczowe procesy.

Point72 to międzynarodowa organizacja zarządzająca aktywami z ponad 25-letnim doświadczeniem w inwestowaniu. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 20,2 miliardów USD (stan na 1.01.2021 r.) i zatrudnia ponad 1650 pracowników w 12 biurach na całym świecie.

„U podstaw decyzji o zlokalizowaniu naszego kolejnego zagranicznego biura w Warszawie leży kilka czynników. W ostatnich latach znaczenie Warszawy w Europie zdecydowanie wzrosło, a miasto zaczęło przyciągać jedne z najlepszych talentów w regionie, stając się centrum usług finansowych – powiedział Gavin O’Connor, Chief Operating Officer w Point72. – Otwarcie warszawskiego oddziału jest krokiem milowym w rozwoju Point72, a nasze zespoły w Polsce będą odgrywały kluczową rolę we wspieraniu dalszego strategicznego rozwoju firmy” – dodał.

Odpowiedzialność za rozwój warszawskiego biura przejął Rafael Lopez Espinosa, dyrektor zarządzający Point72 w Polsce. Jest on odpowiedzialny za nadzorowanie działalności firmy w kraju i realizację jej celów strategicznych. Rafael Lopez Espinosa dołączył do Point72 jako członek zespołu ds. strategii w 2015 r. i kieruje tą grupą od stycznia 2019 roku.

„Bardzo się cieszę, że jestem odpowiedzialny za rozwój warszawskiego oddziału – powiedział Rafael Lopez Espinosa. – Powitaliśmy już wielu specjalistów z zakresu technologii, finansów, operacji oraz zarządzania danymi i planujemy kontynuować rekrutację przez cały rok. Chcemy tworzyć światowej klasy zespoły ekspertów, które płynnie ze sobą współpracują i pomagają wprowadzać innowacje oraz budować możliwości, których potrzebuje firma, aby się rozwijać. A moim zadaniem jest sprawić, by tak się stało”.

Point72 poszukuje pracowników zorientowanych na cel, których cechuje analityczny sposób myślenia, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów i innowacyjne podejście do zadań. Pomogą oni w budowaniu pozycji firmy na rynku. W zamian Point72 oferuje możliwości rozwoju kariery w międzynarodowym środowisku, gdzie codzienna praca polega na rozwiązywaniu złożonych kwestii, mających realny wpływ na funkcjonowanie globalnej, wielomiliardowej firmy.

Wszystkie stanowiska, na które trwa rekrutacja można znaleźć na stronie: https://careers.point72.com/

Point72

Point72 Asset Management to globalna firma, która inwestuje na całym świecie w różnorodne strategie i klasy aktywów. Firma zatrudnia ponad 1650 pracowników, w 12 biurach zlokalizowanych na całym świecie. Główna siedziba Point72 znajduje się w Connecticut w USA, a biura zlokalizowane są w Nowym Jorku, Palo Alto, San Francisco, Londynie, Paryżu, Hongkongu, Tokio, Singapurze, Sydney i Warszawie. Korzystając z ponad 25-letniego doświadczenia w inwestowaniu, naszą misją jest bycie wiodącą na rynku firmą zarządzającą aktywami. Chcemy tego dokonać poprzez osiąganie wysokiej jakości zwrotów z inwestycji skorygowanych o ryzyko, zachowując przy tym najwyższe standardy etyczne i oferując najzdolniejszym w branży nieograniczone możliwości rozwoju. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.Point72.com/about.

Źródło informacji: Biuro prasowe Point72


Source link

Leave a Comment