imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Paweł Kukiz skrytykował wyrok w sprawie Beaty Kozidrak: to kpina

ovnjjmz2423dksqfkgxjwwc9fngoqadv.jpg


– Reforma sądów poszła w takim kierunku, że jakaś sędzia w uzasadnieniu wyroku w sprawie pani Beaty Kozidrak twierdzi, że okolicznością łagodzącą jest jej dorobek artystyczny, to jest kpina – powiedział Paweł Kukiz w “Gościu Wydarzeń”. 4 maja wokalistka została w ukarana za jazdę autem po Warszawie pod wpływem alkoholu.

Paweł Kukiz rozmawiał z prowadzącym program Bogdanem Rymanowskim o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Kukiz przyznał, że “w sprawach personalnych głosuję jak PiS, bo to warunek porozumienia zawartego z partią rządzącą”.

 

– Nie będę jednak bronił Zbigniewa Ziobry jak niepodległości – zastrzegł, tłumacząc, że “reforma sądownictwa Ziobry nie przyniosła takich rezultatów, jakie powinna przynieść”. 

 

ZOBACZ: Paweł Kukiz w “Gościu Wydarzeń”: Donald Tusk jest mniej więcej w cenie buraka

 

– Reforma sądów, która poszła w takim kierunku, że jakaś sędzia w uzasadnieniu wyroku w sprawie pani Beaty Kozidrak twierdzi, że okolicznością łagodzącą jest jej dorobek artystyczny, to jest kpina – stwierdził Kukiz.

Beata Kozidrak ukarana za jazdę pod wpływem alkoholu

4 maja wspomniana przez Kukiza wokalistka zespołu Bajm została ukarana za jazdę autem po Warszawie pod wpływem alkoholu. Ma zapłacić w sumie 70 tys. złotych, z czego część pieniędzy powinna trafić na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto przez pięć lat nie będzie mogła kierować samochodami. Prokuratura uznała wyrok za “rażąco łagodny”.

 

1 września 2021 roku około godziny 19:40 Beata Kozidrak została zatrzymana za kierownicą bmw, przy skrzyżowaniu al. Niepodległości z ulicą Batorego na warszawskim Mokotowie. Badanie wykazało dwa promile alkoholu w wydychanym przez artystkę powietrzu.

 

ZOBACZ: Wzrośnie opłata za kurs reedukacyjny dla kierowców jeżdżących po spożyciu alkoholu

 

Paweł Kukiz zapytany o to, czy nie jest zbyt okrutny wobec Beaty Kozidrak, odparł: – Nie jestem. Jeżeli ktoś ma problem, to stara się coś z tym fantem zrobić.

 

Polityk i muzyk akcentował, że prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym powinien zostać natychmiast przyjęty, a Izba Dyscyplinarna zlikwidowana, by jak najszybciej otrzymać pieniądze z Unii Europejskiej.

 

– Gdyby Izba Dyscyplinarna działała, to sędzia, która w uzasadnieniu wyroku twierdzi, że pijak za kierownicą ma dorobek artystyczny i to jest okoliczność łagodząca, byłaby zdyscyplinowana – dodał Kukiz, odnosząc się ponownie do sprawy Beaty Kozidrak.

an/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment