imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Oczekiwałbym przeprosin vs. to są kpiny. Politycy o senatorze M. Pęku

mpgzoje82t6zg8th2qbxew19jua4jen5.png


Goście programu “Debata Powyborcza” u Wojciecha Dąbrowskiego rozmawiali o kandydatach PiS na wicemarszałków.

 

– Oczekiwałbym od senatora Pęka, żeby przeprosił i senatorów, i opinię publiczną za swoje wypowiedzi, które były niegodne – powiedział Michał Szczerba z KO w “Debacie Powyborczej”. – Od słowa “przepraszam” przydałoby się zacząć jakiekolwiek rozmowy o powrocie do ewentualnego poparcia, czy też głosowania – dodał.

 

Na te słowa zareagował poseł Marek Suski z PiS. – Opozycja ma być na kolanach, paść, błagać o przebaczenie. To są kpiny – powiedział.

 

– Nie będzie nam opozycja wybierać, kto ma być od nas przedstawicielem prezydium – zaznaczył polityk z PiS. – To jest rzecz niesłychana i takie rzeczy się dzieją w ustrojach Łukaszenki i Putina – stwierdził.

 

WIDEO: “Debata Powyborcza”. Dyskusja o senatorze Pęku: “Oczekiwałbym przeprosin” vs. “To są kpiny”

 

“Marszałek Elżbieta Witek jest absolutnie najgorszą możliwą kandydatką”

Politycy dyskutowali także o odrzuceniu kandydatury na wicemarszałka Sejmu Elżbiety Witek.

 

Polityk z Koalicji Obywatelskiej przekazał, że “marszałek Witek w sposób świadomy poświadczyła nieprawdę”. – To miało miejsce dwa lata temu, kiedy poddała wniosek o reasumpcję – wyjaśnił Szczerba.

 

Wówczas wtrącił się polityk z PiS, który zapewniał, że “wniosek został prawidłowo sformułowany, zgodnie z regulaminem”.

 

– Pani Witek twierdziła publicznie, że zasięgnęła opinii pięciu prawników. Okazało się, że nie zasięgnęła opinii żadnego z prawników. Dysponowała tylko trzema opiniami sprzed trzech lat – dodał polityk KO.

 

ZOBACZ: “Tusk nie będzie moim premierem”. Lider PO odpowiada prezydentowi

 

Marszałek Elżbieta Witek jest absolutnie najgorszą możliwą kandydatką, jaką PiS mógł wystawić na funkcję marszałka, czy wicemarszałka spośród tych, którzy są z PiS – powiedział poseł Michał Wawer z Konfederacji.

 

– Czyli 10 posłów konfederacji głosowało za możliwie najgorszą kandydatką? – wtrącił prowadzący program.

 

– Każdy klub powinien mieć swoją reprezentacje w prezydium i każdy klub powinien mieć autonomię, w tym jakiego tego kandydata wskaże – wyjaśnił poseł Konfederacji.

mbl/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment