imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy. Zabójstwo na festynie. Policja zatrzymała dwóch amerykańskich żołnierzy

2mz7j1ubederu5p2rdz56wfijwjdzkst.jpg


Na popularnej imprezie folklorystycznej Säubrennerkirmes w Wittlich w południowo-zachodnich Niemczech zginął 28-latek. Policja przekazała, że mężczyzna miał rany kłute, a w związku ze sprawą zatrzymano dwóch amerykańskich żołnierzy.

Policja w Trewirze poinformowała, że w nocy z piątku na sobotę otrzymała zgłoszenie, że na terenie imprezy Säubrennerkirmes 28-letni mężczyzna został pchnięty nożem. Do zdarzenia miało dojść w czasie kłótni. Niestety poszkodowanego mężczyzny nie udało się uratować.

Amerykańscy żołnierze podejrzewani o zabójstwo

Funkcjonariusze ustalili, że związek ze sprawą może mieć czteroosobowa grupa – dwóch mężczyzn i dwie kobiety – którzy chwilę po zbrodni oddalili się z miejsca zdarzenia. Świadkowie przekazali, że jeden z podejrzewanych miał krwawiącą ranę w okolicy czoła, drugi miał na sobie czapkę baseballową. 

 

ZOBACZ: Australia. 22-latek skazany za zabójstwo byłej dziewczyny. Pogrzebał ją żywcem w akcie zemsty

 

Policjanci w niedzielę poinformowali, że ustalili tożsamość wspomnianej grupy, a w związku z zabójstwem zatrzymali 25- i 26-latka. Okazało się, że obaj są amerykańskimi wojskowymi, którzy przyjechali na Säubrennerkirmes wraz z przyjaciółmi.

 

Prokuratura w Trewirze poinformował, że dalsze postępowanie w tej sprawę przekazuje amerykańskim organom ścigania zgodnie z porozumieniem NATO o statusie sił zbrojnych.

 

Tragedia przyćmiła świętowanie

Portal “Berliner Zeitung” zauważa, że zbrodnia przyćmiła festyn, który odbywa się co roku w trzeci weekend sierpnia. Organizatorzy spodziewali się około  100 tys. uczestników od piątku do poniedziałku. Z powodu działań policji na miejscu zbrodni nie odbyła się tradycyjna parada, odwołano też część wystaw.

 

ZOBACZ: Włochy. Zabójstwo w Genui. 18-latek zginął, bo chciał zmienić pracę

 

Cytowany przez portal burmistrz Joachim Rodenkirch powiedział: “Jestem przerażony i bardzo smutny, że młody człowiek zginął w tak brutalny sposób w Säubrennerkirmes, gdzie wielu ludzi spotyka się, aby świętować ze sobą w pokoju”. Dodał, że z ciężkim sercem miasto postanowiło “pozwolić na kontynuowanie targów pomimo tragedii”, a uroczystościom “towarzyszyć będzie kontemplacyjna, stonowana atmosfera”.

pgo/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment