imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Polskie siatkarki wyeliminowane z gry o medale! Nerwowe starcie z Serbią

Polki w pierwszym meczu pokonały Argentynę 3:0, a Serbia pokonała Chiny 3:0. W drugiej kolejce Argentyna ograła Serbię 3:1, a Polska przegrała z Chinami 0:3. Po dwóch meczach wszystkie drużyny mają po jednym zwycięstwie i trzy punkty na koncie. O tym, kto awansuje do czołowej ósemki turnieju zadecydować miały mecze trzeciej kolejki: Polska – Serbia i Argentyna – Chiny.

Początek spotkania z reprezentacją Serbii nie potoczył się po myśli polskich siatkarek. W pierwszym secie przegrywały wyraźnie (12:18), w końcówce nieco zmniejszyły różnicę, ale przegrały 21:25. W drugiej partii miały przewagę w środkowej części (15:11), którą jednak roztrwoniły i skuteczniejsze w ataku rywalki znów wygrały (21:25).

Polki znalazły się pod ścianą, ale set numer trzy był zdecydowanie najlepszy w ich wykonaniu. Polki znów uzyskały przewagę w środkowej części seta (14:10). W końcówce rywalki złapały kontakt, ale skuteczne ataki Dominiki Pierzchały i Julii Stancelewskiej pozwoliły odskoczyć (22:19) i Polki dowiozły przewagę do końca (25:22).

Set numer cztery to efektowne otwarcie Serbek (3:8). Przy stanie 6:10 nastąpiła niecodzienna sytuacja – trener Vladimir Vasović został wykluczony do końca seta za nerwową reakcję. Ta sytuacja zdeprymowała serbskie siatkarki, które przegrały pięć akcji z rzędu (10:10). W końcówce również było sporo emocji. Polki przegrywały 18:21, ale złapały kontakt. Niestety, kluczowe akcje padły łupem siatkarek reprezentacji Serbii, które z ogromną radością zareagowały na autowy atak rywalki na 21:25.

Najwięcej punktów: Natalia Kecher (13), Dominika Pierzchała (12), Natalia Rejment (12), Julia Stancelewska (10) – Polska; Anja Zubic (19), Ksenija Tomic (17), Iva Sucurovic (12) – Serbia. Sporo błędów własnych po obu stronach; Polki popełniły ich 34, Serbki – 26.

Polska – Serbia 1:3 (21:25, 21:25, 25:22, 21:25)

Polska: Dominika Pierzchała, Natalia Rejment, Natalia Bandurska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Julia Stancelewska – Natalia Pajdak (libero) oraz Natalia Godlewska, Oliwia Milkowska. Trener: Jakub Głuszak.
Serbia: Nina Mandovic, Ksenija Tomic, Natasa Cikuc-Deans, Una Vajagic, Anja Zubic, Iva Sucurovic – Nadja Cikuc-Deans (libero) oraz Nevena Sajic, Dunja Grabic, Ana Jaramazovic. Trener: Vladimir Vasović.