imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Paweł Nowisz. Aktor teatralny i filmowy miał 81 lat

7839xbuq8q1oeyzzq3gtcpuncjgpuqf6.jpg


Paweł Nowisz zmarł w wieku 81 lat w Domu Aktora Weterana w Skolimowie w Skolimowie.

Nie żyje Paweł Nowisz, znany z ról w filmach “Różyczka”, “Fuks”, “Ryś”, “Złoty środek” czy “Chłopaki nie płaczą”, od lat związany z serialem “Barwy szczęścia”. Polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny zmarł 15 października w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Miał 81 lat.

Paweł Nowisz to aktor teatralny, filmowy i serialowy. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, produkcjach telewizyjnych, teatralnych i serialowych. Na dużym ekranie ostatnio wystąpił w filmie “Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”.

Debiut w “Wodzireju”

Był absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 1963 roku ukończył studia na Wydziale Lalkarskim PWST w Krakowie, a rok później na Wydziale Aktorskim w tej szkole.

 

ZOBACZ: Pełnomocnik Grażyny Wolszczak: wyrok za niewystarczającą walkę ze smogiem jest prawomocny

 

W teatrze zadebiutował w 1964 roku. W 1966 roku otrzymał nagrodę dla młodego aktora za rolę Księdza w “Dziadach” na VI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. W roku 1972 roku otrzymał lubelską nagrodę Srebrna Maska. W 1974 roku otrzymał dwie nagrody: Nagrodę Artystyczną Wojewody Lubelskiego i nagrodę Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie.

 

Jego debiutem kinowym była rola w głośnym filmie Feliksa Falka “Wodzirej” (1977). W latach 70. i 80. XX wieku zagrał w wielu głośnych produkcjach, m.in. “Indeks”, “Strachy”, “Kung-fu”, “Gorączka”, “Ćma”, “Był jazz”, “Wierna rzeka”, “Kobieta w kapeluszu”, “Jezioro Bodeńskie”, “Obywatel Piszczyk” czy “Piłkarski poker”.

 

Paweł Nowisz jako dyrektor fabryki FSO w "Zmiennikach"INPLUS/East News

Paweł Nowisz jako dyrektor fabryki FSO w “Zmiennikach”

Paweł Nowisz zmarł w wieku 81 lat

Paweł Nowisz zmarł 15 października w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Miał 81 lat. Informację o śmierci aktora podał między innymi serwis filmpolski.pl.

 

We wzruszających słowach aktora pożegnała ekipa “Barw szczęścia” na swoim profilu na Facebooku.

 

ZOBACZ: Nie żyje aktorka Krystyna Kołodziejczyk. Miała 82 lata

 

“Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci Pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego Przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z Panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości Pana Pawła” – czytamy w oświadczeniu.

 

hlk/Polsatnews.pl/Interia

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment