imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Kujawsko-pomorskie: Tragiczny pożar domu. Nie żyją dwie osoby, jedna jest poparzona

26sqgtbrrxoz154efm44ejb71c4knvi6.jpg


W miejscowości Lasoty (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Dwie osoby zginęły, jedna z licznymi poparzeniami trafiła do szpitala.

W sobotę około godziny 23:30 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze parterowego budynku mieszkalnego w Lasotach, w gminie Rogowo (pow. rypiński). Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Rypina oraz jednostki ochotnicze z Rogowa, Kobrzyńca i Pręczek.  Pierwsze jednostki pojawiły się na miejscu już piętnaście minut później. 

 

 

Syn powiadomił o pożarze 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano całkowicie objęty pożarem budynek mieszkalny. Podczas działań ratownicy znaleźli w środku ciała dwóch osób: 69-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety – powiedział w rozmowie z polsatnews.pl bryg. Dariusz Łęgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Rypinie. 

 

ZOBACZ: Dubaj: Pożar wieżowca w pobliżu najwyższego budynku na świecie [WIDEO]

– O zdarzeniu poinformował syn, który też znajdował się w budynku. Udało mu się wydostać i zawiadomić służby. Został zabrany z licznymi poparzeniami przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Brodnicy – oznajmił rzecznik. 

 

Przyczyna pożaru

Strażacy zakończyli akcję około 5 rano. Obecnie działania prowadzi prokuratura. Na miejscu był też obecny biegły z zakresu pożarnictwa. 

 

ZOBACZ: Opole. Pożar na strzelnicy przy hotelu. Cztery osoby nie żyją. Świadek: Widziałem wielką panikę

Jak poinformował bryg. Dariusz Łęgosz, biegły jako przypuszczalną przyczynę pożaru wskazał nieszczelność przewodu kominowego. 
 

adn/arż/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment