imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Katowice. 25-latek ukradł tramwaj i zabierał ludzi. Dojechał do Chorzowa

n5jn62cg5sepnwtmb5wpgn23np2nv4d5.jpg


W nocy z piątku na sobotę z jednej z zajezdni w Katowicach wyjechał tramwaj, prowadzony przez 25-latka bez uprawnień. Mężczyzna dojechał do Chorzowa, a po drodze zabierał ludzi. Swoją podróż zakończył na rynku, gdzie odcięto mu prąd. Teraz czeka na przesłuchanie.

Do nietypowego zdarzenia doszło ok. 15 minut po północy w sobotę.

 

Z zajezdni w Katowicach-Zawodziu wyjechał tramwaj linii nr 33. Powoli dojechał do Chorzowa, gdzie natknął się na niego inny motorniczy. Podejrzenia mężczyzny wzbudziła prędkość, z jaką poruszał się pojazd, a także numer linii, która w tym mieście nie kursuje.

 

ZOBACZ: “Syberyjski Kardashian”. Rosjanin ukradł kamerę w Ukrainie, nie ma pojęcia, że jest podglądany

 

Powiadomił przełożonych, którzy podjęli decyzję o zdalnym wyłączeniu zasilania trakcji. Prąd odcięto w pobliżu rynku w Chorzowie, dzięki czemu unieruchomiono skradziony tramwaj.

Czeka na przesłuchanie

Na miejsce wezwana została policja. – Okazało się, że za kierownicą siedział 25-latek ze Świętochłowic. W momencie zatrzymania był trzeźwy. Nie miał uprawnień do kierowania tramwajami. Został zatrzymany – poinformował polsatnews.pl mł.asp. Karol Kolaczek z chorzowskiej policji.

 

ZOBACZ: USA. Trzech nastolatków ukradło maserati. Ich szaleńczy rajd zakończył się śmiercią

 

Mężczyzna przebywa obecnie w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie czeka na przesłuchanie. – Ustalamy, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie tego tramwaju. Kiedy będziemy wiedzieć więcej, będziemy mogli zdecydować o ewentualnych zarzutach – podał mł.asp. Kolaczek.

 

Sprawę wyjaśniają także Tramwaje Śląskie

prz/map/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment