imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Google Doodle na Walentynki 14 lutego 2023. Co przedstawia w tym roku?

000GRBBDA5TRFRN0-C429.jpg


Temat Walentynek nie mógł zostać pominięty również przez Google. Na stronie głównej wyszukiwarki pojawiła się animacja opowiadająca historię miłosną. Co prezentuje? Ile osób miało okazję ją już zobaczyć? Dowiedzmy się wszystkiego o dzisiejszym Google Doodle.

14 lutego obchodzony jest dzień św. Walentego, patrona zakochanych. Zachodnia część Europy celebrowała ten dzień już w średniowieczu. Do Polski dotarł pod koniec XX wieku, kiedy to przyjęto w naszym kraju zachodni tryb życia. Obecnie jest to już święto znane na całym świecie, lecz z biegiem lat mocno zmieniło swoją ideę.

Uważa się, że Walentynki obecnie są już mocno skomercjalizowane. Straciły najważniejszy cel, jakim jest wyrażanie swoich uczuć. Nie zniechęca to jednak do celebrowania tego dnia.

Tegoroczne Google Doodle to bardzo prosta animacja opowiadająca historię dwóch kropelek wody. Obie ożywają i zjeżdżają po ekranie, finalnie łącząc się ze sobą. Po takim połączeniu zmieniają się w kształt serca. W tym roku wyjątkowo po kliknięciu grafiki nie dostajemy żadnej dalszej historii. Otwiera się wynik wyszukiwania na hasło “Walentynki”. Na oficjalnej stronie Doodle możemy ujrzeć takie życzenia:

“Niezależnie od tego, jak wygląda Twoja dzisiejsza pogoda, mamy nadzieję, że będziesz świętować z kimś wyjątkowym”

Pomimo uroczej historii część użytkowników krytykuje tegoroczne Google Doodle. W poprzednich latach historie były bardziej rozbudowane. W 2022 roku otrzymaliśmy animację wraz z dźwiękiem o historii dwóch chomików. 9 lat wcześniej pojawiło się interaktywne losowanie par zwierząt. Po otrzymaniu wyniku pojawiał się komiks lub obrazek o tym, jak razem spędzają czas w Walentynki.

Największy sukces osiągnęły Walentynki w 2017 roku. Dostaliśmy wtedy grę o dwóch łuskowcach. Jeden z nich musiał wyruszyć w podróż, by przygotować prezent dla swojej ukochanej. Mogliśmy mu pomóc w jego misji, sterując strzałkami i skacząc spacją.

***

Czytaj także:

Pełnia Księżyca w 2023 roku. Kiedy wypadają? Dokładne daty i godziny

Pogoda oszalała? Szykuje się duża zmiana. Prognozy na 14 dniSource link

Leave a Comment