imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mężczyzna zamówił przez internet zegarek. W paczce czekała na niego kostka Rubika

4hnzttd53f77osxubwf7bsytttne5hxd.jpg


34-letni mężczyzna chciał kupić markowy zegarek, postanowił zamówić go przez internet. Zapłacił z góry i czekał na przesyłkę. Gdy paczka dotarła był zaskoczony jej zawartością. Zamiast zegarka otrzymał… kostkę wynalezioną przez węgierskiego architekta i rzeźbiarza Ernő Rubika.

– O tym, jak należy uważać robiąc zakupy w Internecie, przekonał się niedawno 34-letni mieszkaniec gminy Lubartów – poinformowała sierżant sztabowa Jagoda Stanicka.

 

Mężczyzna chciał kupić zegarek. Znalazł upatrzony model na jednym z serwisów internetowych. Po skontaktowaniu się ze sprzedającym, wynegocjowaniu ceny zdecydował się na zakup. 

 

– Na podane wcześniej konto wpłacił pieniądze w kwocie 1220 złotych. Płatność została wykonana Blikiem – przekazała sierżant sztabowa Stanicka. Pozostało już tylko odebrać paczkę.

W paczce nie było zamówionego zegarka

34-latek odebrał przesyłkę z paczkomatu. Po jej otwarciu, okazało się, że zamiast wybranego zegarka, w pudełku znajdowała się kostka Rubika.

 

ZOBACZ: Gliwice: Wysłała paczką pytona. Sprzedała go, bo bała się o bezpieczeństwo dzieci

 

Policjanci przestrzegają. – Pamiętajmy, aby przed zakupem jakiejkolwiek rzeczy w internecie sprawdzić sprzedawcę i komentarze dotyczące jego firmy czy aukcji. Starajmy się również nie płacić za towar przed jego odbiorem. Wybierajmy płatności “za pobraniem”. Nikomu nie udostępniajmy naszych danych osobowych, loginów i haseł – apeluje sierżant sztabowa Jagoda Stanicka.

msm/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment