imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Eurowizja nie odbędzie się w Ukrainie. “Nie może spełnić wymogów”

v8g49bq5g935ygds3by5qjbwnitzakgt.jpg


Zgodnie z tradycją zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji jest gospodarzem konkursu w następnym roku, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów, w tym zapewnienia opłacalności organizacji imprezy i bezpieczeństwa wszystkich zainteresowanych stron, w tym publiczności – napisała Europejska Unia Nadawców (EBU) na swojej stronie internetowej.

 

W tegorocznym finale Eurowizji zwyciężył ukraiński zespół Kalush Orchestra.

 

Biorąc pod uwagę inwazję Rosji na kraj tegorocznego zwycięzcy, EBU przeprowadziła pełną ocenę sytuacji z udziałem specjalistów z Ukrainy jak i z innych krajów. Konkurs Piosenki Eurowizji jest jedną z najbardziej skomplikowanych produkcji telewizyjnych na świecie, przy której pracują tysiące osób, a udział w niej wymaga 12 miesięcy przygotowań – czytamy w komunikacie EBU.

Eurowizja nie odbędzie się w Ukrainie. “Nie może spełnić wymogów”

Po przeprowadzeniu obiektywnej analizy Rada Zarządzająca Konkursu Piosenki Eurowizji z głębokim żalem stwierdziła, że biorąc pod uwagę obecne okoliczności, Ukraina nie może spełnić wymogów bezpieczeństwa i gwarancji operacyjnych, aby mogła być gospodarzem, organizatorem i producentem Konkursu Piosenki Eurowizji.

 

ZOBACZ: Eurowizja. Włochy deklarują pomoc Ukrainie w organizacji konkursu

 

EBU pragnie podziękować Narodowej Publicznej Teleradiokompanii Ukrainy za jej pełną serca współpracę i zaangażowanie w rozpatrywanie wszystkich scenariuszy od czasu zwycięstwa zespołu Kalush Orchestra 14 maja w Turynie oraz podziela jej smutek i rozczarowanie, że przyszłoroczny konkurs nie może odbyć się na Ukrainie – napisała EBU.

Eurowizja w Anglii? 

W związku z powyższym, zgodnie z regulaminem i w celu zapewnienia ciągłości wydarzenia, EBU rozpocznie teraz rozmowy z BBC, jako publicznym nadawcą w Wielkiej Brytanii, która w ostatnim konkursie zajęła drugie miejsce, na temat ewentualnego podjęcia się roli gospodarza Konkursu Piosenki Eurowizji w 2023 roku.

 

Pragniemy, aby zwycięstwo Ukrainy znalazło odzwierciedlenie w przyszłorocznej edycji konkursu. Będzie to dla nas priorytetem w rozmowach z jego potencjalnymi gospodarzami – podsumowała EBU.

laf/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment