W Stanach Zjednoczonych Dzień Ojca jest świętem ruchomym. Przypada ono na trzecią niedzielę czerwca, a więc w tym roku obchodzono je 19 czerwca.
Dzień Ojca. Zdjęcia Bruce’a Willisa dziećmi
Z okazji tego święta żona Bruce’a Willisa opublikowała wzruszający wpis. “Dzień Ojca to czas, w którym myślę o moim głębokim uznaniu i szacunku, jakie mam dla Bruce’a, gdy patrzę, jakim jest ojcem dla naszych maluchów” – rozpoczęła.
Jak dodała, choć może to, czego ich uczy jej mąż, jest niekonwencjonalne, to przetrwa pokolenia. “Bezwarunkowa miłość, dobroć, siła, współczucie, cierpliwość, hojność, odporność. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca dla najwspanialszego taty, jakiego znam, który na zawsze będzie darem, który wciąż wiele daje w naszej rodzinie” – uznała.
Do wpisu dołączyła zdjęcie aktora z ich 11-letnią córką Mabel Ray. Para ma jeszcze jedno dziecko – 9-letnią Evelyn Penn.
Życzenia dla Bruce’a Willisa także od byłej małżonki
O Dniu Ojca pamiętała również była żona Willisa, Demi Moore. Z trzynastoletniego małżeństwa z aktorką 68-latek ma troje, dorosłych już dzieci – Rumer Glenn Willis (35 lat), Scout LaRue Willis (32 lata) i Tallulah Belle Willis (29 lat).
Moore w mediach społecznościowych udostępniła zdjęcie aktora z córkami z ich dzieciństwa. “Zawsze będę ci wdzięczna Bruce za danie mi tych trzech pięknych dziewczyn. Kochamy naszego “tatusia córeczek”. Wszystkiego najlepszego z okazji dnia ojca” – napisała.
Życzenia na Dzień Ojca złożyła też aktorowi córka, Scout LaRue Willis. Kobieta napisała, że jest dumna, że jest córką tego “niezwykłego człowieka”.
Na co choruje Bruce Willis?
Bruce Willis, legendarny John McClane ze “Szklanej Pułapki” i Butch Coolidge z “Pulp Fiction” musiał definitywnie wycofać się z aktorstwa. U aktora zaobserwowano bowiem afazję – utratę zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi na skutek uszkodzenia mózgu.
Przez kolejne miesiące stan jego zdrowia pogarszał się. Ostatecznie u Willisa zdiagnozowano chorobę neurodegenaracyjną – otępienie czołowo-skroniowe, niszczącą komórki nerwowe.
ZOBACZ: Bruce Willis chory. Czym jest afazja?
W przeciwieństwie do choroby Alzheimera, w przypadku demencji pacjent początkowo nie ma zburzeń pamięci. Ta neurodegeneracyjna choroba pojawia się pomiędzy 45 a 60 rokiem życia i częściej dotyka mężczyzn. Dzisiaj nie ma na nią lekarstwa.
Kariera Bruce’a Willisa
Bruce Willis zadebiutował 1977 roku na Broadwayu w sztuce “Heaven and Earth”. Po raz pierwszy na wielkim ekranie pojawił się w 1980 roku. Zagrał w thrillerze “Pierwszy śmiertelny grzech” u boku Faye Dunaway i Franka Sinatry. Następnie występował w serialu “Na wariackich papierach”.
ZOBACZ: Bruce Willis nie poddaje sie chorobie. Bawił się z rodziną w parku rozrywki
Światowy rozgłos zdobył grając w “Szklanej pułapce”. Później przyszły role w kolejnych sequelach filmu i role w “Ze śmiercią jej do twarzy”, “Pulp Fiction”, “12 małp”, “Szakal”, “Piąty element”, “Armageddon”, “Szósty zmysł, “Wojna Harta”, “Zabójczy numer” czy “Split”.
W 1987 roku aktor został nagrodzony Złotym Globem (za film “Na wariackich papierach”) i nagrodami Emmy – w 1987 roku (“Na wariackich papierach”) i 2000 roku (“Przyjaciele”).
pgo/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej