imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Domówki w czasie pandemii we Włoszech. Wysokie kary dla uczestników

edj5gm7ozf7r5nty9hgxp1j1mcxm7vuz.jpg


Włochy: wysokie kary dla uczestników zabronionych w czasie pandemii przyjęć w domach

Kary w wysokości po 400 euro wymierzają włoscy policjanci i karabinierzy uczestnikom zabronionych w czasie pandemii COVID-19 domówek, na których gromadzi się duża liczba osób. W piątek funkcjonariusze w Rzymie interweniowali w kilku mieszkaniach.

17 studentów zgromadziło się w 40-metrowym mieszkaniu w dzielnicy Trieste w Wiecznym Mieście, do którego weszli karabinierzy – podały w sobotę stołeczne media. Wszyscy otrzymali kary za złamanie przepisów o walce z pandemią.

 

ZOBACZ: Boże Narodzenie we Włoszech. Rezerwacje na msze przez internet i telefon

 

Patrol został wezwany o północy przez sąsiadów, którzy skarżyli się na hałasy dochodzące z jednego mieszkań. Okazało się, że świętowano tam 20. urodziny gospodarza.

Wśród ukaranych są nieletni

W centrum stolicy Włoch policjanci interweniowali w wynajętym apartamencie, w którym bawiło się kilkanaście osób. Gdy do niego weszli, niektórzy uczestnicy prywatki schowali się na tarasie, gdzie również zajrzeli funkcjonariusze. Wśród ukaranych są nieletni.

 

ZOBACZ: Smutny rekord we Włoszech. Najwięcej ofiar Covid-19 w Europie

 

Takich interwencji w Rzymie było w ostatnim czasie wiele. Kilka dni wcześniej na jednym z przerwanych przez policję przyjęć było 34 studentów, wśród nich cudzoziemcy.

ms/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment